×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
معرفی گروه‌های تروریستی در مناطق اشغالی شمال سوریه به تفکیک استان‌ها + نقشه میدانی

ده ها هزار تن از عناصر گروه های تروریستی مختلف در غرب استان حلب، شمال شرق استان لاذقیه، شمال و شمال غرب استان حماه به همراه بخش های وسیعی از استان ادلب حضور دارند.

به گزارش اخبار جهادی،در هفته های گذشته پس از پاکسازی استان های جنوبی سوریه (درعا وقنیطره)، شمار زیادی از نیروهای ارتش به همراه تجهیزات سنگین نظامی به مناطق شمالی اعزام شدند تا خود را برای پاکسازی آخرین پایگاه های گروه های تروریستی آماده کنند.

در جال حاضر، غرب استان حلب، شمال شرق استان لاذقیه، شمال و شمال غرب استان حماه به همراه بخش های وسیعی از استان ادلب در اشغال دهها هزار تن از عناصر تروریستی است.

براساس اطلاعات به دست آمده، در حال حاضر، صدها گروه تروریستی مورد حمایت ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی در مناطق اشغالی شمال سوریه حضور دارند که به تفکیک استان ها به شرح ذیل معرفی می شوند:

۱- شمال و شمال غرب استان حماه: گروه تروریستی «جیش العزه» بیشترین حضور را در مناطق اشغالی شمال استان حماه دارد که ارتباط عمیقی هم با گروه تروریستی هیات تحریر الشام (جبهه النصره) دارد.به گفته منابع میدانی، «جمیل الصالح» فرمانده این گروه تروریستی به صورت مخفیانه و محرمانه با «ابو محمد جولانی» فرمانده گروه تروریستی هیات تحریر الشام بیعت کرده است.

به گزارش مشرق، گروه های تروریستی «جبهه النقاذ، هنگ ۱۱۱ به همراه جبهه الوطنیه لتحریر» در مناطق اشغالی استان حماه حضور چشمگیری دارند.

۲- استان ادلب : حدود ۸۷ درصد این استان در اشغال گروه های تروریستی با ملیت «قفقازی، چچنی، ترکستانی و …» است و فقط بخش های شرقی این استان سال گذشته به کنترل نیروهای سوری درآمد.

«فیلق الشام، ارتش ادلب الحر، گروه ترکمانیه ساحلی اول و دوم، گروه پیاده نظام اول و دوم، ارتش نخبه، ارتش النصر، تیپ شهدای اسلام در داریا، تیپ الحریه وگروه ۲۳، احرارالشام، نورالدین زنکی، ارتش الاحرار، الویه صقور الشام و تجمع دمشق» از جمله گروه های تروریستی به شمار می آیند که در مناطق اشغالی استان ادلب حضور دارند.

اما گروه تروریستی هیات تحریر الشام که متشکل از دهها گروهک تروریستی است، بخش های وسیعی از استان ادلب و مناطق مرزی مشترک با کشور ترکیه را در اشغال دارد؛ عناصر تروریستی حزب الترکستانی که ملیت چینی دارند در منطقه «درکوش» در حومه شهر جسر الشغور مستقر و وابسته به گروه تروریستی هیات تحریر الشام هستد.

به گزارش اخبار جهادی، عناصر گروه های تروریستی «حراس الدین و انصارالتوحید به فرماندهی ابوذیاب سرمین که در استان ادلب و ارتفاعات شمال شرق لاذقیه نیز حضور دارند، تحت گروه مشترک «حلف نصره الاسلام» فعالیت می کنند و وابسته به گروه تروریستی هیات تحریر الشام هستند.

۳- استان حلب: گروه های تروریستی هیات تحریر الشام، نور الدین زنکی، احرار الشام، ترکمانیه ساحلی اول و دوم (تحت حمایت مستیم دولت ترکیه) بیشترین حضور را در مناطق اشغالی غرب استان حلب دارند.

۴-  گروه های تروریستی با ملیت های چچنی و قفقازی از جمله «حراس الدین، حزب الترکستانی، ترکمانیه ساحلی اول و ترکمانیه ساحلی دوم، جنود الشام به فرماندهی مسلم الشیشانی، حرکه قفقاز به فرماندهی عبد الحکیم الشیشانی و جیش العسر» در شمال شرق استان لاذقیه حضور محسوس دارند.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false