×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تکذیب خبر ادامه حضور گروه‌های تروریستی در شمال غرب استان قنیطره؛ محاصره هسته‌های خاموش داعش در استان سویداء + نقشه میدانی

نیروهای ارتش سوریه در محور شرقی و مرکزی السویداء موفق شدند بخش وسیعی از بادیه استان را تحت کنترل خود دربیاوردند.

به گزارش اخبار جهادی، تازه ترین خبرها از شمال غرب استان قنیطره حاکیست، مذاکرات میان نیروهایارتش سوریه با گروه های تروریستی در شهرک های «بئر العجم و بریقه» همچنان ادامه دارد اما طرفین تاکنون به توافق مشترکی نرسیده اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، با طولانی شدن مذاکرات و کارشکنی گروه های تروریستی در شمال غرب استان قنیطره، گروهی از نیروهای تیپ ۹۰ ارتش سوریه به منظور انجام عملیات احتمالی به حومه شهرک «بریقه» اعزام شدند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای تیپ ۹۰ ارتش سوریه علاوه بر این که تحرکات تروریست ها را در شهرک های بئر العجم و بریقه رصد می کنند، اقدامات لازم را برای خروج امن شهروندان در آینده نزدیک فراهم کنند.

به گزارش اخبار جهادی، گروه های تروریستی «الویه الفرقان و الویه العز» که تحت فرمان محمد الخطیب هستند، همچنان مخالف تخلیه شهرک ها و انتقال به شمال سوریه هستند و بر مواضع خود پافشاری می کنند.

«صهیب الرحیل»، سخنگوی گروه های تروریستی در روزهای گذشته اخباری را مبنی بر توافق با دولت سوریه برای ماندن در شهرک های اشغالی منتشر کرده اما یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق این خبرها را کذب و بی اساس دانست.

گروه های تروریستی حتی درصدد هستند عناصر خود را تحت عنوان پلیس محلی در شهرک های اشغالی مستقر کنند و امنیت این مناطق را در دست گیرند تا مانع از ورود نیروهای ارتش سوریه شوند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه به شدت با این پیشنهاد مخالفت کرده اند و به گروه های تروریستی اولتیماتوم داده اند و خبرها در خصوص توافق دولت سوریه با این موضوع صحت ندارد.

این پیشنهاد گروه های تروریستی در حالی مطرح شده که عناصر آنان در شهرک های اشغالی از بومیان منطقه نیستند و از غوطه غربی دمشق و استان درعا به این شهرک ها نقل مکان کرده اند.

از بیابان های شمال شرق استان سویداء خبر می رسد، نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه در عملیات جدید علیه هسته های خاموش داعش توانستند جاده اصلی سد «الزلف – الرحبه» را به کنترل دربیاورند و مسیر کمک رسانی تروریست ها را به طور کامل قطع کنند.

به گزارش اخبار جهادی، با پاکسازی های صورت گرفته در روزهای گذشته، مساحت تحت کنترل ارتش سوریه در شمال شرق استان سویداء به هزار و ۱۶۵ کیلومتر مربع افزایش یافته و تروریست ها در مساحت ۵۳۵ کیلومتر مربعی در محاصره نیروهای سوری هستند.

در حال حاضر، عملیاتی از محورهای شمال شرق (منطقه حاوی حسین)، جنوب (شرق ارتفاع علم)، جنوب شرق (شمال منطقه الزلف) علیه مواضع تروریست های داعش در مناطق «تل کوایر، الرحبه و مزارع جنوبی» در تلول الصفا در جریان است.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false