×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۷ منطقه نظامی در جنوب عربستان به کنترل نیروهای یمنی درآمد/ پیشروی نیروهای ارتش و انصارالله در مرزهای مشترک با استان عسیر عربستان + تصاویر و نقشه میدانی

رزمندگان یمنی در عملیات گسترده خود در جنوب عربستان توانستند چند منطقه راهبردی را به کنترل خود دربیاوردند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین خبرها از تحولات میدانی یمن حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله، عملیات جدید و گسترده ای را علیه مواضع نیروهای سعودی و شورشی در استان نجران در جنوب عربستان انجام دادند.

رزمندگان یمنی در حملاتی غافلگیرکننده و متوالی با عقب راندن نیروهای سعودی و شورشی توانستند ۷ منطقه را در استان نجران در جنوب عربستان تحت کنترل دربیاوردند؛ در جریان درگیری ها حدود ۶۰ تن از نیروهای شورشی و ۷ تن از نیروهای سعودی به هلاکت رسیدند.

یک منبع میدانی به جزئیات پیشروی ها در جنوب عربستان اشاره کرد و گفت: نیروهای یمنی در مرحله نخست عملیات در منطقه کوهستانی «السدیس» موفق شدند ۴ پایگاه و منطقه نظامی را به کنترل درآورند.

این منبع میدانی افزود: نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در مرحله دوم با حملاتی غافلگیرانه توانستند ۳ پایگاه و مقر نظامیان سعودی را در استان نجران تحت کنترل دربیاورند؛ در جریان درگیری ها برای تسلط برای این مناطق، چند خودروی نظامی و انبار سلاح نیروهای سعودی و شورشی منهدم شد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شمار زیادی از نظامیان سعودی از ترس کشته شدن از مناطق درگیری متواری شدند؛ حملات هوایی جنگنده های سعودی برای عقب راندن نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در این محور به نتیجه نرسید.

از مناطق مرزی مشترک استان صعده یمن با استان «عسیر» در جنوب غرب عربستان خبر می رسد، نیروهای انصارالله و ارتش یمن حملات گسترده و وسیعی را علیه نیروهای شورشی و نظامیان سعودی در محور جنوبی گذرگاه مرزی «علب» انجام دادند.

نیروهای یمنی با پشتیبانی یگان های موشکی موفق شدند چند ارتفاع و منطقه نظامی را در حومه گذرگاه «علب» تحت کنترل دربیاوردند و حدود ۵۷ تن از نیروهای شورشی و نظامی سعودی را به هلاکت برسانند و دهها تن دیگر را زخمی کنند.

به گفته منابع میدانی، مناطق و ارتفاعات آزاد شده در شمالی ترین بخش استان صعده و هم مرز با استان عسیر در جنوب عربستان واقع شده اند و بر بخش وسیعی از مناطق جنوبی و حومه گذرگاه علب اشراف کامل دارند.

به گزارش اخبار جهادی، دهها تن از نیروهای شورشی با پشتیبانی جنگنده های سعودی حملاتی را برای اشغال مجدد مناطق تازه آزاد شده انجام دادند اما با مقاومت نیروهای یمنی حملات در این محور به طور کامل دفع شد.

در جریان درگیری ها در این محور، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله با موشک های ضد زره مواضع نیروهای شورشی و سعودی را در هم کوبیدند و مانع از سقوط مناطق تازه آزاد شده در  بخش شمالی استان صعده شدند.

در حال حاضر، بخش کوچکی از جنوب گذرگاه «علب» در شمال استان صعده (مناطق مرزی مشترک با استان عسیر عربستان) در اشغال نیروهای سعودی و شورشی است و عملیات نیروهای یمنی برای پاکسازی این نقاط آلوده ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله درصدد هستند پس از پاکسازی معدود مناطق اشغالی بخش های شمالی استان صعده، به سمت مرزهای مشترک پیشروی کنند و در ادامه وارد استان عسیر عربستان شوند تا از نفوذ نیروهای سعودی جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false