×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حملات سنگین برای قطع ارتباط نیروهای یمنی در مناطق جنوبی و شمالی استان الحدیده/ هلاکت ۳ هزار و ۷۸۵ نیروی شورشی در درگیری‌های ۳ ماه گذشته + نقشه میدانی و تصاویر

رزمندگان یمنی حمله گسترده شورشیان وابسته به ائتلاف عربی، غربی وصهیونیستی به مناطق مرکزی استان الحدیده را دفع کردند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین خبرها از غرب یمن حاکیست، آرامش نسبی در حومه جنوبی فرودگاه شهر ساحلی الحدیده برقرار شده و نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله بر منطقه اشراف کامل دارند.

اما از مناطق مرکزی استان الحدیده خبر می رسد، ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی برنامه جدیدی را برای اشغال مناطق مرکزی استان الحدیده و قطع ارتباط نیروهای یمنی با مناطق جنوبی پیش بینی کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای شورشی تحت فرمان ائتلاف در روزهای گذشته حملات سنگین و گسترده ای را از حومه شهر «التحیتا» علیه نیروهای ارتش و انصارالله در حومه غربی شهر «الزبید» انجام دادند.

به گزارش اخبار جهادی، صدها تن از نیروهای شورشی حملات خود را برای اشغال شهر راهبردی «الزبید» با پشتیبانی هوایی و دریایی آغاز کردند اما نیروهای یمنی در چندین مرحله موفق به دفع حملات شدند و دهها تن از نیروهای شورشی را به هلاکت رساندند.

نیروهای یمنی برای جلوگیری از پیشروی ها، دهها تله انفجاری را هم در حومه غربی شهر  «الزبید» و در نزدیکی خط تماس با نیروهای شورشی کار گذاشتند و در کمین های متعدد موفق شدند خسارت های سنگینی به آنان وارد کنند.

به گفته یک منابع میدانی، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در روزهای گذشته با موشک های ضد زره هم توانستند دهها خودروی نظامی نیروهای شورشی را در این محور منهدم کنند و شماری قابل توجهی از آنان را به هلاکت برسانند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروهای یمنی همان راهبرد دفاع در جنوب فرودگاه الحدیده را در حومه غربی شهر «الزبید» اجرا می کنند، افزود: نیروهای یمنی در این شیوه مقاومت، حداکثر تلفات نظامی و خسارت را از نیروهای شورشی گرفتند و آنان را در منطقه فلج و زمین گیر کرده اند.

به گزارش اخبار جهادی، شهر راهبردی زبید علاوه بر این که مناطق شمالی و جنوبی استان الحدیده را به یکدیگر متصل می کند، نقظه اتصال مناطق جنوبی استان تعز به شهر الحدیده و مناطق مرزی عربستان در استان الحجه است.

مسیر سه راه «المخاء» در جنوب غرب استان تعز تا سه راهی «تعز – صنعا – الحدیده» در از شهر زبید می گذرد و همین مسئله اهمیت این شهر راهبردی را چند برابر کرده و برای طرفین درگیر  بسیار مهم است.

از نوار ساحلی استان الحدیده خبر می رسد، مناطق مهمی از جمله «الفازه، مجیلس، الجاح و …» تحت کنترل نیروهای یمنی هستند و حملات سنگینی هوایی و دریایی ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی به نیروهای شورشی کمکی نکرده است.

در حال حاضر، حدود ۳۰ درصد از استان الحدیده شامل مناطق غربی و جنوبی از جمله «التحیتا، الحیس، مغرس، الخوخه و …» در اشغال نیروهای شورشی است؛ در جریان درگیری های ۳ ماه گذشته حدود ۳ هزار و ۷۸۵ در نوار ساحلی استان الحدیده به هلاکت رسیده اند.

حدود ۶ هزار و ۴۳۵ تن دیگر از نیروهای شورشی در جریان درگیری ها در این محور زخمی شده اند که به بیمارستان های «عدن، المخا و …» و حتی مراکز درمانی کشورهای هند و مصر انتقال داده شده اند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله تاکنون حدود ۳۲۵ خودروی زرهی و مجهز به دوشکا نیروهای شورشی را در نوار ساحلی استان الحدیده (حومه جنوبی فرودگاه، تحیتا، الفازه و… و.) منهدم کرده اند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false