×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

گروهی از نیروهای مردمی و ارتش سوریه به منظور پاکسازی شرق و شمالی شرق استان السویداء از وجود عناصر مخفی داعش، راهی مناطق شدند.

به گزارش اخبار جهادی، هسته های خاموش گروه تروریستی داعش در روزهای گذشته در چندین مرحله به مواضع نیروهای ارتش سوریه در استان السویداء حمله کردند و خسارت های مالی و جانی فراوانی برجای گذاشتند.
براساس اطلاعات به دست آمده، عناصر مخفی گروه تروریستی داعش در مناطق بیابانی شمال، شمال شرق و شرق استان سویداء حضور دارند که به گفته منابع میدانی توسط نیروهای آمریکایی در پایگاه التنف در جنوب استان حمص حمایت می شوند.
اشغال فرودگاه «خلخله» در شمال استان سویداء یکی از اهداف اصلی عناصر تروریستی داعش در روزهای گذشته بود که با هوشیاری نیروهای ارتش سوریه حملات در این محور به طور کامل دفع شد.
به گزارش اخبار جهادی، هسته های خاموش داعش حملات خود را برای اشغال فرودگاه «خلخله» از مناطق «تل صعد، الطمثونه، الاشرفیه و…» با چند انتحاری آغاز کردند اما نیروهای ارتش سوریه موفق شدند تحرکات آنان را به طور کامل رصد کنند و تلاش ها را برای اشغال این فرودگاه ناکام بگذارند.

به گفته منابع میدانی، شمار قابل توجهی از نیروهای ارتش سوریه برای در هم کوبیدن هسته های خاموش گروه تروریستی داعش به استان السویداء اعزام شده اند و در جریان درگیری ها تاکنون دهها تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.
از سویی دیگر، هزاران تن از نیروهای دفاع مردمی خود را به استان السویداء رسانده اند و  در روستاهای شمالی، شمال شرقی و شرقی مستقر شده اند تا از حمله مجدد هسته های خاموش داعش به این مناطق جلوگیری کنند.

در حال حاضر، جولان و پیشروی عناصر تروریستی داعش در استان سویداء در جنوب سوریه متوقف شده و نیروهای ارتش عملیات را برای پاکسازی نقاط آلوده به هسته های خاموش تروریست ها آغاز کرده اند.
یگان توپخانه ارتش سوریه هم به شدت مواضع هسته های خاموش داعش را در مناطق آلوده استان سویداء هدف قرار می دهد؛ در جریان حمله توپخانه ای به مناطق آلوده در روستای «رامی» شماری از تروریست ها کشته و زخمی شدند.
به گزارش اخبار جهادی، همزمان با عملیات نیروهای ارتش سوریه در استان السویداء، یگان موشکی و جنگنده های سوری مواضع هسته های خاموش داعش را در مناطق «الدیاثه، رامی، الکراع و…» در بخش های شرقی و شمالی هدف قرار می دهند.

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان عملیات نیروهای سوری در روستای «الکراع»، شماری از عناصر تروریستی داعش کشته و زخمی شدند؛ تعداد دیگر از تروریست ها هم در این عملیات دستگیر شدند.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false