×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی شرق سوریه ؛ عملیات شبه نظامیان کُرد برای تصرف صحرای شمال شرق دیروالزور + نقشه میدانی

شبه نظامیان دموکراتیک سوریه با پشتیبانی ائتلاف غربی موفق شدند بخش هایی از شرق استان دیرالزور را تحت کنترل خود دربیاوردند.

 به گزارش اخبار جهادی، جدیدترین خبرها از استان دیرالزور در شرق سوریه حاکیست، نیروهای شبه نظامی کُرد با پشتیبانی جنگنده ها و توپخانه ائتلاف غربی به عملیات علیه مواضع عناصر تروریستی داعش در شرق رود فرات ادامه دادند و موفق به تصرف مناطق جدیدی شدند.

شبه نظامیان کُرد با پشتیبانی ائتلاف غربی به شدت مواضع تروریست های داعش را در صحرای شمال شرق استان دیرالزور هدف قرار دادند و پس از  ۲۴ ساعت درگیری سنگین توانستند در منطقه «وادی الروضه» حدود ۳۹ کیلومتر پیشروی کنند.
در جریان پیشروی های نیروهای کُرد در منطقه «وادی الروضه»، ده ها ارتفاع و دره از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شد؛ نیروهای شبه نظامی کرد در تلاش هستند صحرای شمال شرق دیرالزور را به طور کامل تصرف کنند و این نقاط را به شهرک های شمالی، غربی و جنوب غربی از جمله «مرکده، الصور و باغور» متصل کنند تا به حضور تروریست های داعش در این محور پایان دهند.
براساس اطلاعات به دست آمده، با تسلط نیروهای شبه نظامی کُرد بر صحرای شمال شرق استان دیرالزور، امید عناصر تروریستی در حاشیه رود فرات برای رسیدن هم قطاری هایشان به شهرک باغور  و شکست محاصره بر باد خواهد رفت.
از حومه شرقی میادین نفتی شرق استان دیرالزور (صحرای شمال شرق دیرالزور) خبر می رسد، تروریست های داعش خود را برای انجام عملیات علیه شبه نظامیان کُرد و اشغال میدان های نفتی آماده می کنند تا فشارها بر روی ائتلاف غربی برای توقف عملیات در صحرای شرقی دیرالزور چند برابر شود.
عناصر تروریستی داعش تاکنون با حملات به مناطق شرقی میدان بزرگ نفتی «العمر» موفق شدند امنیت چاه های نفت «الصیجان، بسام، الدهش، مروح و الازرق» را به چالش بکشند؛ به گفته منابع میدانی، نظامیان «آمریکایی، فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی» در یک پایگاه مشترک در حومه میدان نفتی العمر مستقر هستند.

به گزارش اخبار جهادی، گروه تروریستی داعش از حمله ائتلاف غربی به مواضع اش در مناطق شرقی از جمله «الهجین، السوسه» در حاشیه رود فراتبه شدت ناراضی است و با حمله به میادین نفتی درصدد هستند فشار را بر آمریکا چند برابر کنند تا حداقل منطقه ای جایگزین برای استقرار آنان در نظر گرفته شود.
در حال حاضر، بخش هایی از شمال شرق استان دیرالزور، مناطق مرزی مشترک با عراق و همچنین حاشیه رود فرات از جمله «الهجین، الرفضه، البرغوث، فیضه برقه، شعفه و …» با مساحت ۲ هزار و ۸۵۰ کیلومتر مربعی در اشغال عناصر تروریستی داعش است.
به گزارش اخبار جهادی، نیروهای شبه نظامی کُرد هم حدود ۹۰ درصد مناطق را در شرق رود فرات در تصرف دارند که شامل مناطق مهمی از جمله «مرکده، الصور، میدان های نفتی از جمله العمر، التنک، قهار ۱، قهار ۲ و …» می شود.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false