×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
قدرت‌نمایی « الصماد ۲» برای شاهزاده‌های سعودی در آسمان ریاض/ روایتی از ۷ عملیات پهپادهای انصارالله علیه نیروهای متجاوز در ۲۰ روز گذشته + نقشه میدانی

پهپادهای یمنی در ۲۰ روز گذشته، هفت عملیات علیه نیروهای شورشی و ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی در مناطق اشغالی یمن انجام دادند و خسارت های سنگینی به آنان وارد کردند.

به گزارش اخبار جهادی، پهپادهای جنبش مقاومت انصارالله یمن در ۲۰ روز گذشته، هفت عملیات علیه نیروهای شورشی و ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی در مناطق اشغالی یمن انجام دادند و خسارت های سنگینی به آنان وارد کردند.

در ادامه، جزئیات عملیات های هفت گانه پهپادهای انصارالله را علیه نیروهای شورشی و ائتلاف می خوانید:

۱- چهاردهم تیرماه: نخستین عملیات پهپادهای انصارالله به شمار می آید که تجمع فرماندهان ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی را در پایگاه نظامی «البریقه» در استان عدن در جنوب یمن هدف قرار دادند.

به گفته منابع میدانی در این حمله پهپادی، شماری از فرماندهان ائتلاف به همراه نیروهای شورشی کشته و زخمی شدند.

۲- هفدهم تیرماه: دومین حمله پهپادی انصارالله محسوب می شود که این بار مواضع نیروهای ائتلاف را در نوار ساحلی استان الحدیده در غرب یمن هدف قرار دادند؛ در این حمله سیستم پیشرفته ارتباطی ائتلاف در خط ساحلی غرب استان الحدیده هدف قرار گرفته شد و خسارت سنگینی را برجای گذاشت.

۳-بیست و سوم تیرماه: در این حمله پهپادی، تجمع نیروهای شورشی وابسته به امارات و سعودی به همراه مستشاران ائتلاف در مناطق ساحلی استان الحدیده هدف قرار گرفته شد؛ در این حمله دهها تن از نیروهای شورشی و ائتلاف کشته و زخمی شدند.

۴- بیست و چهارم تیرماه : پهپادی های انصارالله در این حمله موفق شدند پایگاه و مقر نیروهای شورشی را در استان «الجوف» هدف قرار دهند و علاوه بر خسارت های سنگین منجر به هلاکت دهها تن از نیروهای شورشی شد.

استان الجوف در شرق استان الصعده و هم مرز با عربستان واقع شده و نیروهای شورشی در این محور توسط رژیم آل سعود تامین مالی و تجهیزاتی می شوند؛ شماری از نیروهای نظامی آل سعود هم در استان الجوف حضور دارند.

۵- بیست و ششم تیرماه: در این عملیات ویژه و منحصر به فرد، پهپاد برد بلند «صماد ۲» توانست از حریم هوایی عربستان عبور کند و خود را به شهر ریاض پایتخت رژیم آل سعود برساند و آرامکو را به عنوان بزرگترین شرکت نفتی این رژیم هدف قرار دهد؛ در نتیجه این حملات خسارت های زیادی به مخازن نفتی این شرکت وارد شد.

۶ -بیست و هفتم تیرماه: در این حمله گسترده پهپادی، مقر تجمع فرماندهان نیروهای شورشی در استان مارب هدف قرر گرفت؛ در این حمله دقیق شماری از فرماندهان کشته و زخمی شدند و خسارت های سنگینی به مقر آنان وارد آمد.

۷- پهپادهای انصارالله مرکز تجمع فرماندهان رژیم امارات و نیروهای شورشی را در پایگاه نظامی «عنبر» در شمال شهر «یختل» در غرب استان تعز هدف قرار دادند؛ در این حملات پهپادی، خسارت های زیادی به این پایگاه نظامی وارد آمد و شماری از فرماندهان و نیروهای شورشی به هلاکت رسیدند.

مناطق مورد حمله پهپادهای انصارالله
به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان انصارالله در عملیات های هفت گانه خود علاوه بر استفاده از پهپاد بُرد بلند «الصماد ۲» از پهپادهای بُرد متوسط و کوتاه «قاصف و راصد» هم علیه نیروهای شورشی و ائتلاف بهره بردند.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false