×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شب و روزهای کابوس‌بار برای نتانیاهو فرا رسید/ استان قنیطره سوریه در آستانه آزادی؛ ۹۷ درصد استان درعا در کنترل نیروهای ارتش سوریه + نقشه

استان قنیطره با تسلیم شدن آخرین گروه های تروریستی در آستانه آزادی کامل قرار گرفت.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه از ظهر روز چهارشنبه عملیاتی را برای پاکسازی مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی داعش در استان قنیطره و محاصره آنان در جنوب غرب استان درعا (قطع ارتباط با جولان اشغالی) آغاز کردند.

نیروهای سوری پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند تمامی نقاط آلوده تحت اشغال داعش را در استان قنیطره پاکسازی کنند و عناصر تروریستی را به سمت جنوب غرب استان درعا فراری دهند.

از شمال غرب استان قنیطره خبر می رسد، سایر عناصر تروریستی در شهرک های «الحمیدیه و صمدانیه غربی» به دولت سوریه به مصالحه رسیدند و با تحویل سلاح های سنگین و نیمه سنگین به مناطق اشغالی استان ادلب منتقل شدند.

با مصالحه و پیشروهای به دست آمده، مناطق تحت اشغال گروه های تروریستی در شمال غرب استان قنیطره به دو قسمت تقسیم شد؛ گروهی از عناصر تروریستی در شهرک های شمالی از جمله «جباثا الخشب، طرنجه و…» و گروهی دیگر در شهرک های جنوبی (بئر عجم، بریقه، رسم الاقرع و…) حضور دارند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تمامی گروه های تروریستی در شهرک های شمالی و جنوبی در شمال غرب استان قنیطره با دولت سوریه به توافق رسیده اند و در حال تحویل سلاح های خود هستند تا مناطق اشغالی را ترک کنند و به سمت شمال سوریه منتقل شوند.

 به گزارش اخبار جهادی، تاکنون حدود ۹۵ درصد از استان قنیطره شامل مناطق شمالی، شرقی، مرکزی و جنوبی به کنترل نیروهای ارتش سوریه درآمده  و روند مصالحه با تروریست ها شمال غربی استان قنیطره (هم مرز با جولان اشغالی) در جریان است.

از جنوب غرب استان درعا خبر می رسد، نیروهای ارتش سوریه حملات گسترده ای را از محور شمالی و شرقی علیه مواضع تروریست های داعش در منطقه «حوض الیرموک» انجام دادند و ارتفاع راهبردی «الجموع» را به کنترل در آوردند.

با پاکسازی این ارتفاع، نیروهای سوری بر شهرک مهم و راهبردی «تسیل» اشراف کامل پیدا کردند و در ادامه توانستند این شهرک را هم از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند؛ در جریان پاکسازی این ارتفاع، دهها تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه در ادامه مناطق «حیط – سحم جولان – عین ذکر – ابو حارتین – الشیخ حسین – سد عدوان – کوکب – اللویحق – اشبرق – شبلک -مسیرتیه – المزیرعه – وادی صیصون و شهرک جلین» را در جنوب غرب استان درعا از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کردند.

در حال حاضر، مناطق «حبیت اره، الشجره، بیت مله، معربه و …» در جنوب غرب استان درعا تحت اشغال داعش است؛ تاکنون نزدیک به ۹۷ درصد استان درعا به کنترل نیروهای سوری درآمده است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه مساحتی معادل ۲ هزار و ۷۳۵ کیلومتر مربع را در استان درعا تحت کنترل خود درآورده اند و فقط ۱۱۵ کیلومتر مربع در اشغال گروه تروریستی داعش است؛ سایر گروه های تروریستی در مساحت ۵۰ کیلومتر مربعی در مناطق مصالحه شده حضور دارند و وضعیت آنان در حال رسیدگی است.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false