×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
استان درعا در آستانه آزادی کامل؛ فقط ۷ روستا در جنوب سوریه در اشغال داعش است

پس از گذشت مدت زمان اندکی از آغاز عملیات ارتش سوریه در ریفهای درعا و قنیطره علیه داعش، نیروهای سوری توانستند خطوط دفاعی این گروه تروریستی را در وادی الیرموک در هم شکنند.

به گزارش اخبار جهادی، ارتش سوریه که از چند روز پیش عملیات پاکسازی منطقه «وادی الیرموک» واقع در غرب درعا را آزاد کرده، موفق شد مناطق زیادی را از اشغال گروه تروریستی داعش در این منطقه آزاد کند.

روزنامه الاخبار گزارش داد که شهرک‌های تحت اشغال داعش در این منطقه به کمتر از تعداد انگشتان دست می‌رسد و ارتش سوریه توانسته است خطوط دفاعی داعش را در این محور در هم شکند.

پس از اینکه ارتش سوریه توانست کنترل شهرک‌های واقع در بخش شمالی مناطق تحت اشغال داعش از جمله  «عین ذکر، صیدا الجولان، الشیخ حسین، کوکب، الشبرق، مسیرته، اللویحق و سلبک» را به دست گیرد، عملیات خود را در محور «جلین» آغاز کرد و وارد این شهرک شد و از آنجا به سمت «سحم الجولان» در غرب و «حیط» در جنوب پیشروی کرد.

پس از گسترش دامنه عملیات ارتش سوریه در این دو محور و افزایش حملات هوایی و توپخانه‌ای به ارتفاعات «الجموع» عناصر داعش مجبور شدند از این ارتفاعات به سمت شهرک «تسیل» عقب‌نشینی کنند. همین مسئله سبب شد که ارتش سوریه کنترل این ارتفاعات را به دست گیرد و پس از پیشروی در شرق وارد منطقه «المزرعه» و سد «عداون» و سپس شهرک عدوان و اطراف تسیل شود.

به گزارش الاخبار، حمله ارتش متوقف نشد، بلکه در داخل تسیل ادامه یافت و به آزادسازی آن منتهی شد. این شکست سریع داعش سبب شده است که این گروه فقط چند شهرک از جمله «الشجره، جمله و نافعه» را در اشغال خود داشته باشد. طولی نخواهد کشید که ارتش سوریه بر این منطقه نیز مسلط خواهد شد.

بنا بر این گزارش، ارتش سوریه پس از بستن پرونده وادی الیرموک، احتمالا تجهیزات نظامی خود را به ریف شرقی سویداء منتقل خواهد کرد تا به حضور داعش در منطقه صحرا پایان دهد.

استان درعا در آستانه آزادی کامل

در همین راستا، گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان گزارش داد که ارتش سوریه توانسته است ۹۸ درصد از مساحت استان درعا را آزاد کند.

به گفته دیدبان، در حال حاضر داعش در درعا هفت شهرک و روستا را در اشغال خود دارد؛ یعنی ۲ درصد از مساحت کل این استان.

همزمان با این محور عملیاتی، یگان‌های ارتش سوریه فعال در ریف قنیطره وارد شهرک‌های «الحمیدیه، القنیطره المهدمه، گذرگاه القنیطره، القحطانیه الرواضی، الصمدانیه الغربیه، العجرف، سد ام العظام و میدان العلم» شدند و پرچم دولت سوریه به اهتزاز درآمد.

 در شهرکهای «جباتا، طرنجه، اوفانیه و الحریه» نیز گروههای مسلح، سلاح سنگین و نیمه سنگین خود را بر اساس توافق با ارتش سوریه، تحویل داد.

پایگاه خبری «مراسلون» اعلام کرد که با سیطره بر شهرکهای مذکور، قنیطره و ریف آن تحت تسلط ارتش سوریه درآمد.


اندازه بزرگتر (اینجا)

انتهای پیام/

منبع:فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false