×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان‌های الحدیده، تعز و مارب یمن + نقشه میدانی

رزمندگان یمنی در استان‌های«تعز ومارب» موفق شدند چند منطقه مهم و راهبردی را تحت کنترل خود دربیاوردند.

به گزارش اخبار جهادی، تازه ترین خبرها از آخرین تحولات میدانی غرب یمن حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند حملات گسترده نیروهای شورشی را در حومه منطقه ساحلی «الفازه» دفع کنند.
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای شورشی با پشتیبانی گسترده یگان های هوایی، دریایی و زمینی ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی درصدد بودند به سمت فرودگاه الحدیده پیشروی کنند که با واکنش قاطع نیروهای یمنی ناکام ماندند.

از شهر راهبردی «تحیتا» در مرکز استان «الحدیده» خبر می رسد، یگان موشکی ارتش و رزمندگان انصارالله به شدت مواضع نیروهای شورشی را در داخل شهر هدف قرار دادند و خسارت سنگینی به آنان وارد کردند.
در حال حاضر، حدود ۲۰ درصد از خاک استان الحدیده شامل بخش هایی از جنوب و غرب از جمله «تحیتا، حیس، الخوخه، راس جشه و…» در اشغال نیروهای شورشی وابسته به ائتلاف است اما ۸۰ درصد مساحت استان در کنترل نیروهای یمنی است.
استان تعز
به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله عملیاتی را در جنوب استان تعز در منطقه «وادی الرونه»» علیه نیروهای شورشی انجام دادند و موفق شدند چند منطقه و ایستگاه را به کنترل در بیاورند؛ در جریان درگیری ها برای پاکسازی این مناطق حدود ۴۰ تن از نیروهای شورشی کشته و زخمی و شماری دیگر اسیر شدند.
نیروهای یمنی در حریان عملیات در حومه منطقه «الوازعیه» توانستند رشته کوه های متصل به منطقه «وادی الحنایه» را از اشغال نیروهای شورشی خارج کنند و به کنترل خود درآورند؛ نیروهای ارتش و انصارالله تلاش می کنند با پاکسازی کامل منطقه الوازعیه خود را به مرز استان «لحج» برسانند.
وضعیت میدانی استان های «الحدیده و تعز»
منطقه راهبردی «الوازعیه» از محور غربی به شهر ساحلی «المخا» متصل می شود که از مهمترین پایگاه های نیروهای شورشی و ائتلاف در غرب استان تعز محسوب می شود و از محور جنوب غربی به تنگه مهم و فوق راهبردی «باب المندب» متصل می شود.
در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از خاک استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی از جمله «الراهده، الهجده، الجند، الکدحه و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و  نیروهای ارتش یمن است؛ ۵۵ درصد از مساحت استان شامل مناطق جنوبی و غربی از جمله «المخا، پایگاه خالد بن ولید، التربه، المسراخ، ذیاب و…» در اشغال نیروهای شورشی است.
استان مارب
به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله در روزهای گذشته عملیاتی را از ۴ محور در غرب استان «مارب» در منطقه «صراوح» علیه نیروهای شورشی آغاز کردند؛ این منطقه دروازه ورودی شرق استان صنعاء محسوب می شود.
نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند خطوط دفاعی نیروهای شورشی را در حومه «الصراوح» بشکنند و تمامی نقاط اشغالی را در حدفاصل  مناطق «وادی الربیع، وادی الزغن و تبه مطار»   پاکسازی کنند؛ این مناطق نزدیک به ۲ سال در اشغال نیروهای شورشی بود.
وضعیت میدانی استان مارب
به گفته منابع میدانی، در جریان این عملیات غافلگیر کننده حدود ۶۷ تن از نیروهای شورشی کشته و زخمی شدند و شماری زیادی از سرکرده های میدانی شورشی ها هم به سمت مناطق شرقی متواری شدند؛ ۷ خودروی نظامی نیروهای شوشی به همراه سرنشینان در این عملیات منهدم شدند.
نیروهای ارتش و انصارالله در جریان این عملیات موفق شدند حدود ۲۳ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی را پاکسازی کنند و امنیت منطقه «صراوح» را به طور کامل تامین کنند؛ نیروهای شورشی در ماه های گذشته درصدد بودند با اشغال منطقه «صراوح» از محور شرقی به سمت پایتخت یمن پیشروی کنند.
به گزارش اخبار جهادی، حدود ۹۳ درصد از خاک استان بیابانی مارب شامل مناطق شمالی، مرکزی، جنوبی و شرقی استان از جمله «قانیه، مظراه، شهر مارب و …» در اشغال نیروهای شورشی است و ۷ درصد خاک استان در کنترل نیروهای یمنی است.

انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false