×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حملات سنگین گروه‌های تروریستی مورد حمایت آنکارا به شمال استان حلب + نقشه میدانی

تروریست های مورد حمایت ترکیه در شمال استان حلب، حمله گسترده ای را علیه مواضع نیروهای مردمی سوریه و کُرد انجام دادند.

 به گزارش اخبار جهادی، ده ها تن از عناصر تروریستی مورد حمایت حمایت ترکیه از جمله سپر فرات، حمله گسترده ای را از محور جنوبی شهر اعزاز در شمال استان حلب علیه مواضع نیروهای مردمی سوریه و نیروهای کُرد در مناطق مرعناز، العلقمیه و منغ و اطراف فرودگاه منغ انجام دادند.

با هوشیاری نیروهای دفاع مردمی و کُرد، حمله عناصر تروریستی در محور منغ، فرودگاه و مرعناز دفع شد اما تروریست ها در محور سوم موفق به پیشروی شدند و توانستند منطقه العلقمیه را به تصرف خود بیاورند.

اما با اعزام نیروهای کمکی و پس از درگیری های سنگین چند ساعته  در نهایت تروریست ها با متحمل شدن ضربات مهلک مجبور به عقب نشینی شدند و منطقه العلقمیه  دوباره به کنترل نیروهای دفاع مردمی و کُرد در آمد؛ در جریان درگیری ها  برای پاکسازی این منطقه حدود ۱۵ تروریست کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، دو تن از نیروهای مردمی و کُرد در جریان درگیری ها زخمی و به بیمارستان شهرک الزهراء منتقل شدند؛ شهرک های که مورد هجوم عناصر تروریستی قرار گرفتند در محور شمالی شهرک راهبردی تل رفعت و شهرک الزهراء واقع شده اند.

عناصر تروریستی درصدد بودند با اشغال این مناطق، دایره نفوذ خود را در منطقه افزایش دهند اما ناکام ماندند؛ درگیری های پراکنده در حومه جنوبی اعزاز ادامه دارد و نیروهای دفاع مردمی و کُرد در حال تثبیت مواضع در این سه منطقه هستند.

به گزارش اخبار جهادی، حضور ده ها گروه تروریستی در مناطق شمالی سوریه باعث شده که وضعیت از کنترل ترکیه خارج شود و احتمال حمله مجدد به نیروهای سوری وجود داشته باشد؛ قابل ذکر است شمار زیادی از گروه های تروریستی در شمال سوریه تحت حمایت ترکیه هستند.

به گفته منابع میدانی، گروه های تروریستی در شمال استان حلب نیم نگاهی به شهرک های شیعه نشین نبل و الزهرا دارند و از همین رو تلاش می کنند با اشغال مناطق شمالی، سپر دفاعی این دو شهرک راهبردی را شکسته و در منطقه نفوذ کنند.

به گزارش اخبار جهادی، پس از اشغال منطقه عفرین توسط ارتش ترکیه و عناصر سپر فرات، بخش هایی از مناطق در حد فاصل شهرهای اعزاز تا نبل به صورت مشترک توسط نیروهای ارتش سوریه، نیروهای دفاع مردمی نبل و الزهراء و کُرد کنترل می شود تا از نفوذ گروه های تروریستی و نیروهای ارتش ترکیه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false