×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پایان عمر تروریست‌های مورد حمایت صهیونیست‌ها در نزدیکی جولان اشغالی/ آغاز عملیات نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق اشغالی استان قنیطره + نقشه میدانی

با پاکسازی این شهرک، تروریست ها در مناطق شرقی از جمله «المال» در محاصره نیروهای سوری قرار می گیرند.

به گزارش اخبار جهادی، از صبح امروز نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی یگان های هوایی، موشکی و توپخانه، عملیات پاکسازی مناطق اشغالی استان قنیطره را از لوث وجود گروه های تروریستی آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش سوریه در گام نخست عملیات از محور شمالی استان قنیطره و حومه شهرک های «جبا و ایوبه» مواضع گروه های تروریستی را در هم کوبیدند و موفق به پیشروی شدند.

یک منبع میدانی به جزئیات عملیات نیروهای سوری در استان قنیطره اشاره کرد و گفت: نیروهای ارتش با حملات غافلگیرانه موفق شدند شهرک راهبردی «مسحره» را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و به کنترل خود دربیاورند.

در جریان درگیری ها برای آزادسازی شهرک راهبردی «مسحره»، دهها تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ در جریان عملیات پاکسازی این شهرک، «راکان دیاب» فرمانده هنگ ۱۳۷ گروه هفتم ارتش سوریه به شهادت رسید.

شهرک راهبردی مسحره دروازه ورودی شرق استان قنیطره محسوب می شود و از محور غربی تنها حدود ۱۲ کیلومتر با جولان اشغالی فاصله دارد و محور شمالی استان درعا را به مرکز استان قنیطره متصل می کند.

با پاکسازی این شهرک، تروریست ها در مناطق شرقی از جمله «المال» در محاصره نیروهای سوری قرار می گیرند؛ این شهرک از محور جنوبی و جنوب غربی به مناطق مهمی از جمله «ارتفاع راهبردی الحاره، ممتنه، نبع الصخر، ام باطنه و …» متصل می شود.

شهرک مسحره در سال ۲۰۱۳ از کنترل نیروهای ارتش سوریه خارج شد و به اشغال عناصر تروریستی درآمد؛ گروه های تروریستی «هیات تحریر الشام، تیپ شهدای قنیطره، الویه العز، الویه الناصر و شماری از عناصر الویه الفرقان» در این شهرک حضور داشتند.

نیروهای سوری پس از تثبیت مواضع خود در این شهرک، عملیاتی را برای پاکسازی ارتفاع مهم «مسحره» آغاز کردند؛ همزمان جنگنده های ارتش سوریه به شدت مواضع تروریست‌ها را در منطقه مثلث مرگ در شهرک‌های «ام باطنه، المال، ممتنه و ارتفاع مسحره و…» هدف قرار می دهند.

نیروهای ارتش سوریه درصدد هستند پس از پاکسازی ارتفاع راهبردی «المسحره» به سمت شهرک های «المال، ام باطنه، نبع الصخر و ممتنه» پیشروی کنند؛ در حال حاضر، تروریست ها بر حدود دو سوم استان قنیطره از جمله مناطق غرب، جنوب و مرکزی تسلط کامل دارند.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تروریست در مناطق اشغالی استان قنیطره حضور دارند و بیش از ۶۰ درصد از تجهیزات نظامی، کمک های غذایی و پزشکی آنان از طریق مرز جولان اشغالی و توسط رژیم صهیوینستی تامین می شود.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false