×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
وبگاه اسرائیلی: حماس جدیدترین دور رویارویی را برد / بی‌اعتمادی اکثریت شهرک‌نشینان به سیاست نتانیاهو

جدیدترین نظرسنجی در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که اکثریت صهیونیست‌ها به سیاست کابینه بنیامین نتانیاهو در قبال نوار غزه بی اعتماد هستند و معتقدند که جنبش حماس در جدیدترین دور رویارویی پیروز شده است.

به گزارش اخبار جهادی،سایت صهیونیستی “والا” با انتشار نتایج جدیدترین نظرسنجی از صهیونیست ها در فلسطین اشغالی آورده است:” ۵۸ درصد اسرائیلی ها به سیاست کابینه در قبال غزه بی اعتماد هستند”.

این نظرسنجی افزود: “اکثریت ۴۴ درصدی اسرائیلی ها معتقدند که حماس در این دور از رویارویی پیروز شده است و دست برتر را نسبت به اسرائیل داشته است. این درحالی است که ۲۷ درصد گفته اند که اسرائیل از این دور رویارویی پیروز خارج شده است.

این نظرسنجی با اذعان تلویحی به توان بازندارندگی مقاومت فلسطین در نوار غزه آورده است: ۶۱ درصد اسرائیلی ها آتش بس با حماس را تصمیمی اشتباه دانسته‌ و گفتهاند که اسرائیل باید به این عمل تن نمی داد. در مقابل ۲۷ درصد از آتش بس حمایت کرده اند.

این نظرسنجی همچنین با اشاره به تردید صهیونیست ها در اقدام نظامی گسترده رژیم صهیونیستی علیه غزه و دو دستگی آنها که نشان از ترس از عواقب ناگوار چنین اقدامی دارد ، آورده است: درحالی که ۴۵ درصد اسرائیلی ها اقدام کابینه در اجرای عملیات نظامی گسترده در غزه را تایید می کنند؛ ۳۷ درصد با آن مخالف هستند.

در همین راستا، “عوفر شیلح” عضو کمیته خارجی و امنیت پارلمان رژیم صهیونیستی اذعان کرد: کابینه اسرائیل از چندین سال پیش به ویژه چهار سال اخیر سیاست روشنی در قبال غزه ندارد این مشکل باعث شده ما هربار وارد بحث تاکتیکی موقت درباره این یا آن مشکل شویم اما سیاست واضح و مشخصی وجود ندارد. یعنی هرگونه بحث تاکتیکی مشکل بزرگی را که در غزه با آن روبرو هستیم، حل نخواهد کرد.

تزیپی لیونی وزیر خارجه اسبق و رئیس حزب جنبش رژیم صهیونیستی نیز به سایت “والا” گفت: کابینه کنونی در دفاع از شهرک نشینان اطراف غزه شکست خورده است. این کابینه در مدیریت درگیری با حماس موفق نبوده است.

انتهای پیام/
منبع:تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false