×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی جنوب سوریه ؛ بازگشایی بزرگراه بین المللی دمشق – عمان پس از ۶ سال اشغال؛ محاصره گروه های تروریستی در شهر درعا + نقشه میدانی

عناصر تروریستی پس از متحمل شدن شکست های سنگین در حومه شرقی شهر درعا به سمت مناطق جنوب غرب متواری شدند تا آرامش به بزرگراه بین المللی دمشق – عمان بازگردد.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از جنوب سوریه حاکیست، پیشروی نیروهای ارتش در محورهای مختلف جنوب و جنوب غرب استان درعا همچنان ادامه دارد و عناصر تروریستی ضربات مهلکی را متحمل شده اند.

یک منبع میدانی به جزئیات پیشروی ها در جنوب اشاره کرد و گفت: نیروهای ارتش سوریه پس از تثبیت مواضع در گذرگاه مرزی « نصیب»، عملیاتی را از غرب گذرگاه و در امتداد مرزهای مشترک با اردن آغاز کردند.

این منبع میدانی افزود: نیروهای سوری پس از درگیرهای سنگین چند ساعته توانستند ۵ ایستگاه مرزی را به کنترل دربیاورند و عناصر تروریستی را از مرزهای جنوبی مشترک با اردن به جنوب غربی استان درعا فراری دهند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش عملیاتی را هم با پشتیبانی یگان های موشکی، توپخانه و هوایی برای بازگشایی مجدد بزرگراه بین المللی که سوریه و اردن را به هم متصل می کند در دستور کار قرار دادند و در گام نخست به سمت شهرک های « طیبه، ام المیاذن و نصیب» در حومه شرقی شهر درعا حرکت کردند.

نیروهای سوری پس از درگیری های سنگین چند ساعته در نهایت با عقب راندن عناصر تروریستی موفق شدند شهرک های « طیبه، ام المیاذن و نصیب» را به کنترل دربیاورند تا مسیر ارتباطی دمشق – عمان پس از چند سال اشغال باز شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، عناصر تروریستی پس از متحمل شدن شکست های سنگین در حومه شرقی شهر درعا به سمت مناطق جنوب غرب متواری شدند تا آرامش به بزرگراه بین المللی دمشق – عمان بازگردد.

در حال حاضر، نیروهای متخصص یگان های مهندسی در حال کشف و خنثی سازی تله های انفجاری کارگذاشته شده در مناطق تازه آزاد شده هستند؛ نیروهای سوری در جریان جست و جوی منطقه به منطقه هم توانستند دهها خودروی نظامی و مقادیر زیادی از تسلیحات نظامی تروریست ها را کشف و ضبط کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه در جریان عملیات در غرب شهر درعا هم موفق شدند پایگاه پدافند هوایی را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند؛ با آزادی این پایگاه عناصر تروریستی در مناطق اشغالی شهر درعا به طور کامل محاصره شدند.

به گفته منابع میدانی تروریست های محاصره شده در شهر درعا راهی جزء تسلیم شدن ندارد چرا که نیروهای ارتش اردن در مرزهای مشترک با سوریه مستقر شده اند و اجازه وارد شدن تروریست ها را به مرزهای خود نمی دهند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false