×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تبادل آتش بامدادی مقاومت غزه با صهیونیست‌ها در واکنش به حملات هوایی

گروه‌های مقاومت در نوار غزه بامداد امروز در واکنش به حملات هوایی سنگین جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه، با ده‌ها راکت و موشک شهرک‌های مجاور این باریکه را آماج حملات خود قرار دادند.

به گزارش اخبار جهادی،بامداد امروز (چهارشنبه) بود که جنگنده‌ها و توپخانه‌های ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه تداوم پرواز بادبادک‌های آتش‌زا از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی، مناطقی را در این باریکه هدف حملات خود قرار دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که در واکنش به مسئله بادبادک‌ها و تبادل آتش شب گذشته با گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه، طی سه نوبت به ۲۵ هدف در این منطقه حمله کرد.

گروه‌های مقاومت در نوار غزه نیز در واکنش به حملات هوایی سنگین رژیم صهیونیستی، شهرک‌های یهودی‌نشین در مجاورت نوار غزه را آماج راکت‌ها و موشک‌های خود قرار دادند.

حدود ساعت سه بامداد بود که آژیرهای خطر حمله موشکی در مناطق اطراف نوار غزه به صدا درآمده و صهیونیست‌ها نیمه شب از ترس جان خود به پناهگاه‌ها گریختند. دقایقی بعد صدای انفجارهای متعدد در شهرک‌های صهیونیست‌نشین به گوش رسید.

حجم آتش از نوار غزه به حدی بود که سامانه‌های پدافند موشکی «گنبد آهنین» فعال شده و چندین راکت برای مقابله شلیک کرد. ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز بعد از انجام تحقیقات گزارش داد که ۴۵ فروند راکت، موشک و گلوله خمپاره از نوار غزه به سمت مناطق مجاور شلیک شد.

همچنین سامانه گنبد آهنین فقط توانست هفت فروند از راکت‌ها و موشک‌های شلیک شده از نوار غزه را پیش از رسیدن به زمین، هدف قرار دهد. مابقی راکت‌ها نیز به مناطق مختلفی در شهرک‌های صهیونیستی برخورد کرد. این امر تلفاتی درپی نداشت اما خساراتی را به صهیونیست‌ها وارد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی تبادل آتش بامداد را «حمله راکتی جدی» علیه این رژیم توصیف کرده و مدعی شد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در حال هدایت کردن غزه و ساکنان آن به سمت «وخامت اوضاع و افزایش تنش‌ها» است.


نقشه‌ای که ارتش رژیم‌صهیونیستی از راکت‌های شلیک‌شده از نوار غزه منتشر کرد

وبگاه «فلسطین الیوم» در واکنش به این اظهارات اتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که مقاومت فلسطین به حملاتی صهیونیست‌ها به یک مقر مقاومت در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه پاسخ داده است.

مقاومت نوار غزه، مقر کرم ابوسالم را با چهار موشک ۱۰۷  و شهرک عسقلان را با دو موشک هدف قرار داد.

«فوزی برهوم» سخنگوی حماس این پاسخ را «مشروع» دانست و گفت که این مسئله تاکیدی است بر این که «مقاومت، به شیوه خودش، قواعد درگیری را تعیین می‌کند». برهوم در صفحه فیسبوک خود نوشت: «مقاومت به دشمن اجازه نمی‌دهد که معادله دلخواه خود را تحمیل کند».

خبرگزاری «صفا» نزدیک به حماس نیز از مجروح شدن سه فلسطینی درپی حملات بامدادی صهیونیست‌ها خبر داد.

به نوشته صفا، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به محله «تل السلطان» در غرب استان رفح (جنوب نوار غزه)، به مقر «شهید احمد الجعبری» در نزدیکی المقبره الشرقیه (مزار شرقی) در شرق جبالیا (شمال غزه)، مقر دریایی نزدیکی البیدر در جنوب غزه شهر غزه و مقر «القدس» در غرب استان خان یونس (جنوب غزه) حمله کردند که در حمله اول دو نفر و در حمله آخر یک نفر مجروح شدند.

بعد از این حملات، حملات دیگری نیز به منطقه «الجدار» در شمال غزه و مقر شهدای رفح در جنوب و مقر «گردان ۱۳» د اردوگاه المغازی در مرکز غزه انجام شد که خسارت مادی بر جای گذاشت.


اثرات برخورد راکت به شهرک عسقلان


اثرات برخورد راکت به شهرک عسقلان

انتهای پیام/

منبع:فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false