×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
در جنوب سوریه چه خبر است؟ / صحنه‌گردانی تروریست‌های داعش در سویدا و دمشق با پشتیبانی اتاق عملیات آمریکایی‌ها در پایگاه التنف

مناطق شرقی استان سویدا و جنوب استان دمشق این روز‌ها شاهد تحرکات هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش است و عملیات نیرو‌های ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق آلوده ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی،مناطق شرقی استان سویدا و جنوب استان دمشق این روز‌ها شاهد تحرکات هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش است و عملیات نیرو‌های ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق آلوده ادامه دارد.

یک منبع میدانی به جزئیات تحولات میدانی در این محور اشاره کرد و گفت: رصد‌های میدانی نشان می‌دهد تروریست‌های داعش با پشتیبانی نیرو‌های اشغالگر آمریکایی در منطقه تنش ایجاد می‌کنند.

این منبع میدانی با بیان این که تحرکات تروریست‌های داعش در نزدیکی پایگاه‌های نیرو‌های اشغالگر آمریکایی در جنوب سوریه (پایگاه التنف) در حال انجام است، افزود: هسته‌های خاموش داعش از طریق خاک اردن یا از مناطق تحت اشغال آمریکا در جنوب استان حمص در منطقه نفوذ کرده‌اند.

تروریست‌های داعش در آستانه شروع عملیات نیرو‌های سوری در جنوب (استان درعا) علاوه بر ناامن کردن استان‌های دمشق و سویدا درصدد هستند در نقش سپر دفاعی در غرب پایگاه التنف برای آمریکایی‌ها صحنه گردانی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۸۷۰ کیلومتر مربع از شرق استان سویدا و استان دمشق از جمله مناطق «الهباریه، خربه الامباشی، ارتفاعات الکوایر، ابوغانم، سخانه، اولاد نجاد، مذیمیح، الاقعص، ضرایر، لیلا» به هسته‌های خاموش داعش آلوده است.

براساس اعلام منابع میدانی، نیرو‌های ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت درصدد هستند تا قبل از شروع عملیات در استان درعا، مناطق آلوده را در این محور پاکسازی کنند چرا که خطر و تهدیدی برای استان‌های دمشق و سویدا به شمار می‌آیند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی حاکیست، نیرو‌های ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر در محور شرقی استان سویدا (در نزدیکی مرز‌های مشترک با استان دمشق) توانستند از محور «تل الاصفر» خود را به منطقه «خربه الامباشی» برسانند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های سوری و مقاومت از محور «الساقیه» در جنوب تل الاصفر هم خود را به وروردی جنوبی منطقه «خربه الامباشی رساندند؛ در حدفاصل این دو محور مناطق «وادی عرعر و رسم الحتیتهم» به طور کامل پاکسازی شدند.

از محور «سد الزلف» در نقطه مرزی شرق استان سویدا و جنوب غرب استان دمشق خبر می‌رسد، عملیات نیرو‌های سوری و مقاومت به سمت ارتفاعات «الصفا» همچنان در جریان است؛ تلفات تروریست‌های داعش در ۴۸ ساعت گذشته به ۴۵ تن رسیده است.

 

انتهای پیام/

منبع:میزان

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false