×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی نوار ساحلی غرب یمن/ آمار تلفات نیروهای شورشی در الحدیده به ۶۲۵ تن رسید + نقشه میدانی

نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله در این عملیات جدید درصدد هستند مناطق تحت اشغال را در حد فاصل شهرک «طائف – الجاح» به طور کامل پاکسازی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی از نوار ساحلی غرب یمن حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت عملیات جدیدی را علیه نیروهای شورشی تحت فرمان ائتلاف عربی در خط ساحلی استان الحدیده (حومه شهر الجاح) انجام دادند.

نیروهای ارتش و انصارالله پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر توانستند بازار الجاح و مناطق الجاح الاعلی و الجاح الاسفل را از اشغال نیروهای شورشی خارج و به کنترل در بیاورند.

در جریان این عملیات، ۶۴ تن از نیروهای شورشی و چند ملیتی وابسته به ائتلاف عربی کشته و زخمی شدند؛ در این عملیات مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی شورشی ها از جمله چند خودرو زرهی و نفربر به غنیمت گرفته شد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله در این عملیات جدید درصدد هستند مناطق تحت اشغال را در حد فاصل شهرک «طائف – الجاح» به طور کامل پاکسازی کنند؛ نیروهای شورشی در این محور در محاصره نیروهای یمنی هستند.

نقشه یمن

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای شورشی در مناطق محاصره شده نوار ساحلی استان الحدیده به شدت با یکدیگر دچار اختلاف شده اند و برخی خواستار ترک مناطق درگیری و برخی از گروه ها به مقاومت در برابر نیروهای یمنی اصرار دارند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای شورشی تحت فرمان «طارق عفاش» مناطق درگیری را ترک کردند و درصدد عقب نشینی به سمت جنوب بودند اما فرماندهی ائتلاف مانع از ورود آنان به پایگاه ها شده است.

در حال حاضر، نیروهای شورشی تحت فرمان «طارق عفاش» اعلام کرده اند که در مناطق محاصره شده توان مقاومت ندارند اما ائتلاف عربی از آنان خواسته تا در این محور باقی بمانند و به سمت شهر الحدیده (مرکز استان الحدیده) پیشروی کنند.

از سویی دیگر، نیروهای یمنی عملیاتی را از مناطق «تحیتا و المدمن» علیه نیروهای شورشی آغاز کردند و در تلاش هستند خود را به شهرک «الفازه» برسانند؛ در صورتی که نیروهای یمنی خود را به این شهرک برسانند، محاصره نیروهای شورشی در حدفاصل شهرهای «الجاح- الفازه» تکمیل می شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی خطوط دفاعی نیروهای شورشی را در این محور شکسته‌اند؛ دهها تن از نیروهای شورشی در جریان این درگیری‌ها کشته و زخمی شدند و شماری دیگر هم به سمت مناطق جنوبی متواری شدند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش یمن و رزمندگان مقاومت تاکنون حدود ۲۷ کیلومتر از نوار ساحلی استان الحدیده را بازپس گرفته اند و خبرها حاکیست شمار تلفات نیروهای شورشی به ۶۲۵ تن رسیده است.

از استان «الجوف» در شمال یمن خبر می رسد، گروهی از رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش عملیاتی را در محور مدیریت «خب الشعف» علیه نیروهای شورشی وابسته به رژیم عربستان انجام دادند و موفق شدند چند ایستگاه نظامی را در منطقه «الهاشمیه» بازپس بگیرند.

در این درگیری ها ۴۰ تن از نیروهای شورشی کشته و زخمی شدند؛ رزمندگان انصارالله درصدد هستند با پاکسازی مناطق غربی و مرکزی استان الجوف، تهدید های موجود را برای استان های صعده و صنعاء به حداقل کاهش دهند.

به گزارش اخبار جهادی، استان مهم و راهبردی الجوف از محور غربی با استان های «عمران، صعده و صنعاء» هم مرز است؛ در حال حاضر ۷۰ درصد از این استان در اشغال نیروهای شورشی وابسته به عربستان است.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false