×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حمله سنگین بازمانده‌های داعش برای اشغال مهم‌ترین چاه‌های نفتی صلاح‌الدین عراق + نقشه میدانی

نیروهای بسیج مردمی و امنیتی پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند حملات را در این محور دفع کنند و تلاش تروریست ها را برای اشغال چاه های نفت ناکام بگذارند.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با عملیات نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق در استان های صلاح الدین و دیاله، گروهی از تروریست های داعش دوباره موفق شدند به منطقه راهبردی «مطیبیجه» نفوذ کنند.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر مرکز به شمال عراق از اهمیت خاصی برخوردار است؛ خبرها حاکیست عملیات نیروهای عراقی برای پاکسازی مجدد این منطقه آغاز شده است.

از سویی دیگر، هسته های خاموش گروه تروریستی داعش حملات گسترده خود را برای اشغال مهم ترین چاه های نفت شرق استان صلاح الدین از حومه رشته کوه های حمرین انجام دادند.

نقشه میدانی استان صلاح الدین عراق

یک منبع میدانی به جزئیات حملات شب گذشته اشاره کرد و گفت: شب گذشته، تروریست ها درصدد بودند تا چاه های نفتی «علاس و عجیل» را به اشغال خود دربیاورند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروهای امنیتی و بسیج مردمی با هوشیاری توانستند تحرکات تروریست ها را در حومه چاه های نفت رصد کنند، افزود: شماری از تروریست ها در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند.

وی افزود: نیروهای بسیج مردمی و امنیتی پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند حملات را در این محور دفع کنند و تلاش تروریست ها را برای اشغال چاه های نفت ناکام بگذارند.

به گزارش اخبار جهادی، گروه تروریستی داعش تابستان سال ۹۳ توانست بخش های وسیعی از استان صلاح الدین را به همراه چاه های نفتی مهم «عجیل و علاس» به اشغال درآورد و یک منبع مالی را به سیستم خود تزریق کند.

نقشه میدانی شمال عراق

چاه های نفتی «عجیل و علاس» سال ۹۳ زمانی به تصرف داعش درآمد که ماده بهره برداری بودند و تروریست ها در کمترین زمان ممکن، نخستین محموله های نفتی غارت شده ملت عراق را برداشت کردند و در بازارهای سیاه ترکیه به فروش رساندند.

غارت چاه های نفتی شرق استان صلاح الدین نزدیک به یک سال ادامه یافت اما پس از عملیات نیروهای عراقی دست آنان از این منابع قطع شد؛ این چاه های نفت در غرب رشته کوه های حمرین و شرق شهر تکریت واقع شده اند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false