×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۱۵ روز درگیری با هسته‌های خاموش داعش در عراق به روایت آمار/ دستگیری ۱۷۸ تروریست و انهدام ۴۷ انبار سلاح در استان‌های شمالی + نقشه میدانی

هسته های خاموش گروه تروریستی داعش اگر چه در ماه های گذشته ضربات سنگینی را متحمل شدند اما در دو هفته گذشته عملیات مختلفی را علیه مردم و نیروهای امنیتی عراق انجام دادند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از عراق حاکیست، عملیات نیروهای ارتش، پلیس فدرال و بسیج مردمی علیه هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد.

نیروهای عراقی در جریان جست وجوی خانه به خانه و درگیری های ۱۵ روز گذشته در استان های مختلف (کرکوک، الانبار، صلاح الدین و نینوا) موفق شدند ۱۳۳ تن از عناصر تروریستی داعش را به هلاکت برسانند.

در عملیات های نیروهای ارتش، بسیج مردمی و پلیس فدرال نزدیک به ۱۷۵ تن دیگر از عناصر تروریستی داعش در استان های شمالی دستگیر شدند که نام «ابراهیم نایف حمید» سرکرده سرشناس داعش هم در لیست دیده می شود.

یک منبع میدانی  خبر دستگیری این سرکرده سرشناس داعش را تایید کرد و افزود: «ابراهیم نایف حمید» در یک عملیات پیچیده در منطقه الشرقاط (شمال استان صلاح الدین) توسط نیروهای عراقی بازداشت شد.

نیروهای عراقی در جریان عملیات های خود در ۱۵ روز گذشته هم توانستند ۲۰ حمله غافلگیرانه تروریست های داعش را به مراکز مهم عمومی، اقتصادی و دولتی را ناکام بگذارند و خنثی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، کشف ۴۵ انبار سلاح هم در مناطق مختلف دستاور دیگر نیروهای عراقی در ۱۵ روز گذشته به شمار می آید که ضربه سختی به پیکیره تروریست های داعش محسوب می شود.

براساس اعلام منابع میدانی نیروهای ارتش و بسیج مردمی در روزهای گذشته دو انبار سلاح و ۶ تونل عناصر تروریستی داعش را هم در رشته کوه های مکحول (منطقه الفتحه) شناسایی و منهدم کردند.

نیروهای عراقی در جریان یک عملیات پیچیده هم توانستند چند تله انفجاری را در مخازن اصلی آب شهر موصل شناسایی و خنثی کنند تا تلاش تروریست ها برای وارد کردن خسارت به مردم دوباره با شکست روبه رو شود.

هسته های خاموش گروه تروریستی داعش اگر چه در ماه های گذشته ضربات سنگینی را متحمل شدند اما در دو هفته گذشته عملیات مختلفی را علیه مردم و نیروهای امنیتی عراق انجام دادند.

یک منبع میدانی به جزئیات جنایت های هسته های خاموش داعش در دو هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در جریان حملات تروریست های داعش، ۵۷ تن از شهروندان عراقی و ۷۸ تن از نیروهای عراقی به شهادت رسیدند.

نقشه میدانی عراق
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

وی با بیان این که ۹۸ تن دیگر از نیروهای عراقی در جریان حملات هسته‌های خاموش داعش زخمی شدند، افزود: تروریست های داعش در جریان حملات خود، ۵ تن از کارمندان وزارت کشور عراق را هم در شهر موصل شهید و زخمی کردند.

به گزارش اخبار جهادی، تروریست های داعش در جریان انتخابات پارلمانی عراق هم عملیات های مختلفی را برای حمله به مراکز اخذ رآی انجام دادند اما با هوشیاری نیروهای عراقی خسارت های آنان به حداقل کاهش یافت و در مجموع این تحرکات تاثیری در انتخابات برجای نگذاشت.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false