×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بیانیه ارتش لبنان به مناسبت هجدمین سالروز «عید مقاومت و آزادسازی»

ارتش لبنان در هجدهمین سالروز آزادسازی جنوبی لبنان بیانیه‌ای صادر و بر ادامه مقابله با توطئه‌های صهیونیستی تأکید کرد.

به گزارش اخبار جهادی،روز جمعه ۲۵ ماه می، هجدهمین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی است و عید مقاومت و آزادسازی نامیده می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ملی لبنان «ان‌ان‌ای»، ارتش این کشور در این خصوص بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که آن زمان که جنوب لبنان زمانی برای اشغالگری اسرائیل بود، گذشته است.

در این بیانیه آمده است:

«۱۸ سال گذشت و عید مقاومت و آزادسازی هنوز ایستگاه تاریخی درخشانی است که با قلب‌هایی سرشار از افتخار آن را جشن می‌گیریم تا روز پیروزی بر دشمن اسرائیلی، تقویت مرز کرامت و حاکمیت ملی و ایستادگی‌ها و فداکاری‌های شهدا و مجروحان را به یاد آوریم.

ای نظامی‌ها! زمانی که جنوب لبنان، میدانی آزاد برای تجاوز اسرائیل بود، گذشت؛ جنوب امروز به فضل اراده فرزندان و آماده بودن ارتشش برای دفاع از آن به منطقه امنیت و ثبات تبدیل شده است اما دشمن ما به ارتکاب جنایات وحشیانه خود علیه ملت فلسطین ادامه می‌دهد و در راستای ارضای طمع‌ورزی‌های خود در سرزمین و آب‌های منطقه‌ای ما همچنان توطئه می‌چیند. در همین چارچوب تأکید می‌کنیم برای دفاع از حقوق مشروع خود ثابت‌قدم هستیم و شما (نظامیان) نیز باید برای دفاع از کرامت وطن آماده باشید.

ای نظامی‌ها! ارتش طی سال‌های جاری، دستاوردهای ملی بزرگی کسب کرده است و آخرین نمونه آن فراهم کردن امنیت انتخابات (در ۱۶ اردیبهشت ۹۷) بود. از دیگر دستاوردها شکست گروهک‌های تروریستی در مرزهای شرقی و نابود کردن کامل توطئه‌های آنها بود، موضوعی که کمتر از توطئه‌های اسرائیلی نبود.

ای نظامی‌ها! در این مناسبت ملی تأکید می‌کنیم که تا آزادسازی آخرین وجب از خاک ملی خود آرام نخواهیم نشست و ارتش، مناره فداکاری و وفا باقی خواهد ماند».

در سال ۲۰۰۰ از روز ۲۱ ماه می، نبرد با نظامیان رژیم صهیونیستی و وابستگان آن در جنوب لبنان آغاز شد و ظرف چهار روز، آخرین نظامی صهیونیست مجبور شد از جنوب لبنان خارج شود تا به این صورت، ۲۵ ماه می، سالروز آزادی جنوب لبنان نام بگیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false