×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی جنوب دمشق/ تروریست های داعش در محله حجرالاسود به دو تکه تقسیم شدند؛ مردم الفوعه و کفریا محاصره را به خروج ناقص ترجیح دادند +نقشه میدانی و تصاویر

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری و مقاومت عملیاتی را با پشتیبانی جنگنده های روسی به سمت مسجد « الزبیر» انجام دادند و با عقب راندن تروریست ها موفق شدند در این محور پیشروی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، تازه ترین خبرها از جنوب شهر دمشق حاکیست، عملیات نیروهای ارتش، گارد ریاست جمهوری، دفاع ملی سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت علیه عناصر تروریستی داعش در محله « حجر الاسود» همچنان ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری و مقاومت عملیاتی را با پشتیبانی جنگنده های روسی به سمت مسجد « الزبیر» انجام دادند و با عقب راندن تروریست ها موفق شدند در این محور پیشروی کنند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین توانستند مواضع خود را در مدارس « حسن برکه و منیف»، مسجد « بلال»، میدان مرکزی تثبیت کنند.

این منبع میدان با بیان این که این مناطق روز گذشته از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شده بودند، گفت: با پاکسازی های صورت گرفته، مناطق تحت اشغال داعش در محله حجر الاسود به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد.

وی افزود: تقسیم شدن محله حجر الاسود به دو بخش شمالی و جنوبی باعث شده خطوط دفاعی تروریست های محاصره شده داعش شکسته شود و سرعت پیشروی نیروهای سوری و مقاومت در این محور افزایش یابد.

در حال حاضر، تروریست های داعش در بخش جنوبی محله حجرالاسود مناطق مهمی از جمله « مسجد الرحمن، مسجد ابراهیم خلیل، ورزشگاه، باغ الحجر و تعدادی از مجتمع های مسکونی» را در اشغال دارند.

به گزارش اخبار جهادی، در بخش شمالی محله حجر الاسود هم مدرسه « حسان»، مسجد « معاذ» و ساختمان های دولتی در اشغال تروریست های داعش است که از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

نیروهای سوری و مقاومت در ساعات گذشته تمرکز خود را به بخش شمالی محله حجرالاسود متمرکز کرده اند و در تلاش هستند با عقب راندن تروریست های داعش این منطقه را به کنترل خود دربیاورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، پیشروی های نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت در بخش شمالی محله حجرالاسود ادامه دارد؛ عملیات در غرب اردوگاه یرموک هم در جریان است؛ حدود ۵۵ درصد اردوگاه یرموک هم همچنان تحت اشغال داعش است.

به گزارش اخبار جهادی، از محله های « ببیلا، بیت سحم و یلدا» در جنوب دمشق خبر می رسد، عملیات تخلیه مناطق اشغالی و انتقال عناصر تروریستی وابسته به ارتش آزاد، جیش الاسلام و… به شمال سوریه در حال انجام است.

یک منبع میدانی اعلام کرد: ۱۴ اتوبوس دیگر برای انجام مرحله دوم توافق و انتقال تروریست ها و اعضای خانواده آنان وارد گذرگاه « بیت سحم» شدند؛ روز گذشته هم ۱۶ اتوبوس، عناصر تروریستی و خانواده های آنان را به شمال سوریه انتقال دادند.

این منبع میدانی با بیان این که تاکنون ۲ هزار تن از تروریست ها و اعضای خانواده آنان از شهرک های « یلدا، ببیلا و بیت سحم» خارج شده اند، گفت: در مرحله دوم توافق هم حدود ۳ هزار تن از تروریست ها از جنوب شهر دمشق خارج می شوند.

وی افزود: گروهی از عناصر تروریستی و خانواده های آنان که تمایلی برای انتقال به شمال سوریه ندارند می توانند در جنوب شهر دمشق بمانند تا به وضعیت آنان رسیدگی شود و از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

براساس توافق صورت گرفته، گروه های تروریستی موظف هستند تمامی اطلاعات مربوط تونل های حفر شده، تله های انفجاری کار گذاشته شده و انبارهای سلاح را در اختیار ارتش سوریه قرار دهند؛ پیشتر تروریست ها سلاح های سنگین خود را تحویل دادند.

به گزارش اخبار جهادی، براساس توافق، ۵ هزار تن از شهروندان محاصره شده الفوعه و کفریا باید به مناطق تحت کنترل دولت انتقال داده می شدند اما اهالی این شهرک ها مخالفت خود را با این توافق اعلام کردند.

شهروندان الفوعه و کفریا خواستار خروج نیروهای دفاع مردمی هستند و اعلام کردند: اگر نیروهای دفاع مردمی در شهرک های الفوعه و کفریا باقی بمانند بدون شک تروریست ها به آنان حمله خواهند کرد.

شهروندان محاصره شده الفوعه و کفریا از مقامات دولتی درخواست کردند زمینه خروج نیروهای مردمی را هم فراهم کنند و تصریح کرده اند همه محاصره شدگان باید با هم خارج شوند و در عیر این صورت همگی در شهرک ها باقی خواهند ماند.

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر حدود ۷ هزار و ۷۰۰ نفر در شهرک های الفوعه و کفریا در محاصره هستند که حدود ۵ هزار تن از آنان را شهروندان تشکیل می دهند و ۲ هزار و ۷۰۰ تن دیگر از نیروهای دفاع مردمی هستند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false