×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آماری از خسارت‌های واردشده به ائتلاف سعودی در تجاوز نظامی ۴ ساله به یمن + تصاویر و نقشه میدانی

نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله در جنگ پهپادی ائتلاف سعودی هم به پیروزی‌های چشمگیری دست یافته‌اند و تاکنون ۴۹ پهپاد جاسوسی را در آسمان ساقط کرده‌اند.

به گزارش اخبار جهادی،جبهه غربی – عربی – صهیونیستی در  جریان تجاوز نظامی ۳ ساله خود به یمن، خسارت‌های سنگینی جانی و مالی را به میلیون ها شهروند بی‌گناه وارد کرده اما ارتش و رزمندگان انصارالله تاکنون اهداف آنان را ناکام گذاشتند.

در ۳ سال گذشته، گزارش های مختلفی از آمار آسیب های وارد شده به مردم  و زیر ساخت‌هاییمن منتشر شده اما پیروزی های میدانی ارتش و رزمندگان کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ در ذیل به بخشی از موفقیت های به دست آمده اشاره شده است.

نقشه میدانی یمن

نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله در جریان نبردهای دریایی با ائتلاف سعودی تاکنون موفق شده اند، ۱۳ رزم ناو ارتش عربستان و امارات را به همراه ۱۹ قایق نظامی هدف قرار دهند و منهدم کنند.

در ۴ سال گذشته، نیروهای یمنی خسارت های قابل توجه ای را هم به یگان های زمینی نیروهای اشغالگر وارد کردند و براساس اطلاعات به دست آمده تاکنون ۲۹۰ تانک نیروهای ائتلاف سعودی منهدم شده اند.

یک منبع میدانی با بیان این که حدود ۱۰۰ تانک منهدم شده از نوع «آبرامز» آمریکایی بوده اند، گفت: در جریان عملیات نیروهای یمنی حدود ۷۸۳ نفربر و خودرو زرهی نیروهای متجاوز منهدم شده است.

به گزارش اخبار جهادی، خسارت های وارد شده به ائتلاف سعودی فقط شامل تانک و نفربرهای منهدم شده نیست و تاکنون ۲ هزار و ۹۱۰ خودروی پیکاپ مجهز به دوشکا و حمل سلاح هم توسط نیروهای یمنی هدف قرار گرفته شده اند و به طور کامل نابود شدند.

ائتلاف سعودی با وجود این که در حملات هوایی از امکانات بسیاری برخوردار هستند و با اتکا بر همین تجهیزات، خسارت های زیادی به یمن وارد کرده اند اما ضربات سنگین و مهلکی را هم متحمل شده اند.

در جریان تجاوز هوایی ائتلاف سعودی که با حمایت مستقیم رژیم صهیونیستی، دولت آمریکا و انگلیس صورت می گیرد تاکنون ۴ جنگنده  F۱۶  و سه جنگنده  F۱۵ توسط نیروهای یمنی هدف قرار گرفته است.

انهدام ۲۸ بالگرد نظامی ائتلاف سعودی از نوع آپاچی و ۴ بالگرد نظامی از نوع بلاک هوک هم دستاورد دیگر نیروهای یمنی در مقابله با تهاجم هوایی ائتلاف سعودی است که در نوع خود کم سابقه محسوب می شود.

نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله در جنگ پهپادی ائتلاف سعودی هم به پیروزی های چشمگیری دست یافته اند و تاکنون ۴۹ پهپاد جاسوسی را در آسمان ساقط کرده اند؛ نیروهای یمنی یک پهپاد آمریکایی از مدل  MQ۹ را هم منهدم کردند.

هدف گیری و ساقط کردن ۲ جنگنده تایفون، یک جنگنده میراژ، یک جنگنده تورنادو هم در کارنامه نیروهای یمنی ثبت شده است و باید انهدام ۲ هواپیمای باربری نظامی را هم به این لیست اضافه کرد.

به گزارش اخبار جهادی، جبهه غربی – عربی – صهیونیستی در ۴ سال گذشته با فروش دهها میلیارد دلار تجهیزات نظامی به ائتلاف سعودی بخشی از اقتصاد بحران زده خود را احیا کرده و با وقاحت تمام نه تنها از کشتار حدود ۳۰۰ هزار نفر مردم بی گناه یمن شرم نمی کنند بلکه در مقابل فشارهای حقوق بشری مقاومت می کند و ایران را به تشدید درگیری ها متهم می کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false