×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رژیم صهیونیستی توانایی ورود به جنگ با محور مقاومت را ندارد

یک کارشناس مسائل راهبردی لبنانی تأکید کرد که رژیم صهیونیستی شرایط لازم برای ورود به جنگ علیه محور مقاومت را ندارد و تهدیدهای این رژیم تنها جنبه جنگ روانی دارند.

دکتر “امین حطیط” کارشناس مسائل راهبردی و استراتژیک لبنانی تهدیدهای اخیر رژیم صهیونیستی در خصوص به‌راه انداختن جنگ علیه لبنان را جنگ روانی دانسته در این باره توضیح داد: تهدید رژیم صهیونیستی به آغاز جنگ علیه لبنان واکنشی در برابر شکست‌های استراتژیکشان در سوریه است. زنجیره شکست‌های محور صهیونیستی در منطقه با خروج تروریست‌ها از غوطه شرقی کامل شد زیرا آمریکایی‌ها غوطه را مهمترین و خطرناک‌ترین برگ برنده خود می‌دانستند.

وی توضیح داد: رژیم صهیونیستی که این روزها از اداره هر جنگی ناتوان است نیازمند مخابره پیام‌هایی مبنی بر قدرتمند بودن، به محور مقاومت است. آنان می‌خواهند با تهدیدهایشان بگویند که می‌توانند جنگ دیگری علیه محور مقاومت به‌راه بیندازند اما ما درک می‌کنیم که هرجنگی نیازمند فراهم شدن شرایط لازم آن است. رژیم صهیونیستی برای به‌راه انداختن جنگ باید در ابتدا از آمادگی نیروهایش برای ورود به جنگ و کسب دست‌آورد نظامی اطمینان حاصل کند اما این آمادگی در ارتش این رژیم وجود ندارد، به‌خصوص که قدرت محور مقاومت طی سال‌های گذشته رشد چشم‌گیری داشته است.

این کارشناس لبنانی در همین خصوص ادامه داد: شرط دیگر آغاز جنگ این است که رژیم صهیونیستی باید بتواند پاسخ نظامی دشمن را تحمل و مدیریت کند در صورتی که خود صهیونیست‌ها اعتراف می‌کنند که جبهه شمالی آمادگی لازم برای جنگ را ندارد و کارآیی سامانه موشکی گنبد آهنین نیز اطمینان‌بخش نیست، بنابراین هیچ‌یک از شروط لازم برای آغاز جنگ از سوی رژیم صهیونیستی فراهم نیستند و به همین دلیل تهدید صهیونیست‌ها به جنگ علیه لبنان را تنها جنگ روانی می‌دانیم. آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند با این تهدیدها بر شکست استراتژی‌هایشان در منطقه سرپوش گذاشته و حضور خود در منطقه را به‌رخ محور مقاومت بکشند.

امین حطیط با اشاره به سفر محمد بن سلمان به آمریکا گفت: گمان نمی‌کنم که جنگی در پیش داشته باشیم، این درست است که محمد بن سلمان ولیعهد پادشاه عربستان برای سرپوش گذاشتن بر شکستش در یمن به‌دنبال به‌راه انداختن یک جنگ در منطقه است، محمد بن سلمان می‌خواهد در منطقه جنگ به‌راه بیندازد اما آمریکا تابع تمایلات و خواسته‌های او نیست، آنها از عربستان به‌عنوان یک ابزار برای پیشبرد اهدافشان در منطقه استفاده می‌کنند.

وی در پایان تأکید کرد: محمد بن سلمان برای حفظ تاج و تخت خود و سوق دادن آمریکا و صهیونیست‌ها به‌سوی جنگ با محور مقاومت از هر طریق ممکن ارادت خود را به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نشان داد تا جایی که خطوط قرمز را پشت سر گذاشته و رژیم صهیونیستی را به‌رسمیت شناخت. اما گمان نمی‌کنم تمام این تعظیم‌ها و خوش‌خدمتی‌ها بتوانند آمریکا را به جنگی بکشاند که به‌خوبی می‌دانند دست‌آوردی نداشته و نمی‌توانند آن را به‌شیوه‌ای که می‌خواهند به پایان ببرند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false