×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
خروج ۴۳ هزار تروریست از غوطه شرقی دمشق/ تروریست‌های جیش‌الاسلام برای ماندن یا نماندن در شهرک دوما به جان یکدیگر افتادند+ تصاویر و نقشه میدانی

درگیری ها در شهرک دوما به حدی شدید است که عناصر تروریستی « الکعکه» به پایگاه فرماندهی جیش الاسلام حمله کردند.

به گزارش اخبار جهادی،تازه ترین خبرها از تحولات میدانی استان دمشق سوریه حاکیست، عملیات خروج آخرین گروه تروریستی از غوطه شرقی برای دومین روز متوالی از شهرک دوما ادامه همچنان ادامه دارد.

**خروج تروریست ها از شهرک دوما**

براساس اطلاعات به دست آمده، در دو روز گذشته، ۳۲ اتوبوس حامل عناصر تروریستی جیش الاسلام  از شهرک دوما خارج شده اند و از طریق گذرگاه «الوافدین» به سمت شهر «جرابلس» در شمال شرق استان حلب انتقال داده شده اند.

یک منبع میدانی در مناطق تازه آزاد شده غوطه شرقی دمشق اعلام کرد: تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ تن از عناصر تروریستی به همراه اعضای خانواده خود از شهرک دوما خارج شده اند و به سمت شهر جرابلس منتقل شدند.

** خروج تروریستها از شهرک دوما**

این منبع میدانی با بیان این که عناصر تروریستی تمامی سلاح های سنگین و اطلاعات مربوط به نقشه های تله های انفجاری کار گذاشته شده را در اختیار نیروهای سوری قرار می دهند، گفت: تمامی انبارهای سلاح و پایگاه های تروریست ها در اختیار نیروهای ارتش سوریه قرار می گیرد.

به گزارش اخبار جهادی، در مقابل خروج ۱۲ هزار تن از عناصر تروریستی جیش الاسلام و خانواده های آنان از غوطه شرقی دمشق، عملیات تبادل اسرا و آزادی زندانیان در دستور کار قرار دارد و باید همزمان انجام شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، با خروج عناصر تروریستی جیش الاسلام از غوطه شرقی دمشق،۹۰ هزار تن از شهروندان که به عنوان سپر دفاعی به گروگان گرفته شده اند پس از ۷ سال آزاد خواهند شد.

گفتنی است، ۵۰ اتوبوس دیگر از طریق گذرگاه «الوافدین» به سمت شهرک دوما در حال حرکت هستند تا گروهی دیگر از تروریست ها را از شهرک دوما خارج و عملیات انتقال آنان را به سمت شمال سوریه آغاز کنند.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۲۰۰ تن از عناصر تروریستی فیلق الرحمن به همراه اعضای خانواده خود از شهرک دوما خارج و به شمال سوریه انتقال داده می شوند؛ این تروریست ها در جریان پاکسازی شهرک های حموریه و مدیرا به شهرک دوما متواری شدند.

**اهتزاز پرچم سوریه در غوطه شرقی**

از سویی دیگر، اختلاف شدید میان سرکرده های گروه تروریستی جیش الاسلام برای توقف یا ادامه توافق همچنان ادامه دارد؛ پیشتر سران گروه تروریستی جیش الاسلام برای ماندن یا خروج از غوطه شرقی با یکدیگر درگیر شدند.

در همین ارتباط، یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از درگیری های شدید میان عناصر تروریستی در محله های شهرک دوما خبر داد و گفت: درگیری ها در شهرک دوما به حدی شدید است که عناصر تروریستی «الکعکه» به پایگاه فرماندهی جیش الاسلام حمله کردند.

وی افزود: در جریان درگیری ها «ابوعلی و ابو عمر» از معاونان زهران علوش (فرمانده سابق جیش الاسلام که در جریان حملات هوایی به هلاکت رسید) در جریان هجوم تروریست های مخالف خروج از غوطه شرقی کشته شدند.

**ارتش سوریه در غوطه شرقی**

به گزارش اخبار جهادی، علاو ه بر خروج ۲ هزار و ۳۰۰ تن از عناصر تروریستی جیش الاسلام و خانواده های آنان از شهرک دوما تاکنون حدود ۴۱ هزار تن از عناصر تروریستی جبهه النصره، فیلق الرحمن، احرارالشام و… به همراه اعضای خانواده خود از غوطه شرقی دمشق خارج شده اند؛ ۱۵۴ هزار تن از مردم غوطه شرقی هم تاکنون از چنگال تروریست ها رهایی یافته اند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true