×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
توقف عملیات در شرق استان صلاح الدین عراق به دلیل تحرکات جنگنده های آمریکایی+ نقشه میدانی و تصاویر

نیروهای عراقی از زمان شروع عملیات موفق شده اند بیش از ۶۰ درصد ارتفاعات حومه جاده کرکوک – بغداد و رشته کوه های بیترا را به طور کامل پاکسازی کنند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از شرق استان صلاح الدین عراق حاکیست، نیروهای بسیج مردمی و پلیس فدرال ضربات سنگینی را به تروریست های موسوم به پرچم سفیدها وارد کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای عراقی در ۲۴ ساعت گذشته، امنیت روستاهای « الدراجی، بلکه الصغری، بلکه الکبری و سویدان» را در جنوب منطقه « طوزخورماتو» به طور کامل تامین کردند.

در جریان پاکسازی مناطق آلوده، ۴ تن از نیروهای تیپ ۵۲ بسیج مردمی به شهادت رسیدند؛ تامین امنیت مسیر ارتباطی کرکوک – بغداد هم بخش دیگر عملیات نیروهای عراقی است.

فرمانده میدانی نیروهای بسیج مردمی اعلام کرد: از صبح امروز، عملیات در جنوب منطقه « طوزخورماتو» به دلیل پرواز مستمر جنگنده های آمریکایی متوقف شده است.

این منبع میدانی افزود: تجربه سال های گذشته این موضوع را اثبات می کند هر زمانی جنگنده های آمریکایی به پرواز درآمدند امکان هدف قرار گرفتن نیروهای عراقی وجود دارد.

وی با بیان این که در سال های گذشته دهها تن از نیروهای عراقی در حملات جنگنده های آمریکایی به شهادت رسیدند، تصریح کرد: آمریکایی ها حملات خود را تحت عنوان عملیات اشتباه توجیه می کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای عراقی از زمان شروع عملیات موفق شده اند بیش از ۶۰ درصد ارتفاعات حومه جاده کرکوک – بغداد و رشته کوه های بیترا را به طور کامل پاکسازی کنند.

نیروهای بسیج مردمی و پلیس فدرال در جریان عملیات همچنین توانستند حومه شرقی منطقه « آمرلی» را به طور کامل پاکسازی کنند؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ تروریست از جمله ۳ تن از عناصر انتحاری به هلاکت رسیدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تاکنون ۲۰ روستا از لوث وجود عناصر تروریستی در شرق استان صلاح الدین پاکسازی شده  و ۹ انبار سلاح هم منهدم شده است؛ عملیات برای پاکسازی منطقه از تله های انفجاری کار گذاشته شده ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false