×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات عملیات بزرگی که نیروهای ائتلاف سعودی را در شمال شرق صنعاء در هم کوبید + تصاویر و نقشه میدانی

دامنه شکست ائتلاف و نیروهای وابسته در این محور به حدی بوده که مقامات نظامی بلند پایه عربستان در حال بازجویی از فرماندهان میدانی حاضر در منطقه هستند تا دلایل شکست های سنگین مشخص شود.

به گزارش اخبار جهادی، ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته به آنان دو هفته قبل عملیاتی را برای نفوذ به پایتخت یمن انجام دادند که با واکنش قاطع نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله ناکام ماندند و ضربات سنگینی را در شمال شرق استان صنعاء متحمل شدند.

نیروهای یمنی علاوه بر این که از اشغال منطقه راهبردی و مهم « نهم» جلوگیری کردند، در عملیات منحصر به فرد خود توانستند تمامی مناطقی که در اواخر سال ۲۰۱۷ سقوط کرده بودند را باز پس بگیرند.

در این عملیات غافلگیرانه، نیروهای یمنی با رساندن خود به اتاق های عملیات توانستند چند تن از فرماندهان میدانی را هم دستگیر کنند؛ در این عملیات حداقل ۱۴۰ تن از نیروهای شورشی و نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند.

یک منبع میدانی عملیات نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله را در شمال شرق پایتخت کم سابقه دانست و گفت:

دامنه شکست ائتلاف و نیروهای وابسته در این محور به حدی بوده که مقامات نظامی بلند پایه عربستان در حال بازجویی از فرماندهان میدانی حاضر در منطقه هستند تا دلایل شکست های سنگین مشخص شود.

این منبع میدانی با بیان این که عملیات نیروهای یمنی برای بازپس گیری مناطق اشغالی با مشارکت نیروهای ویژه از ۳ محور انجام شد، افزود: در محور نخست، عملیات گسترده ای علیه مواضع نیروهای شورشی و ائتلاف سعودی در جبهه «الجرشب» صورت گرفت.

وی به جزئیات عملیات در جبهه « الجرشب» اشاره کرد و گفت: در محور فرعی نخست در حد فاصل شمال شرق منطقه « الانصاب» تا ارتفاع « ریاعین»، مناطق اشغالی از محور « غول ساحب» تا ارتفاع « ریاعین» پاکسازی شد.

این منبع میدانی از قطع ارتباط نیروهای شورشی و ائتلاف سعودی از ارتفاع « حلبان ودوه» تا ارتفاع « ریاعین» خبر داد و گفت: عملیاتی از محور « طحنون» به سمت مناطق « عدن، التباب محیطه و ارتفاع الادمغ» علیه نیروهای اشغالگر انجام  شد و تمامی مناطق اشغالی بازپس گرفته شد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای یمنی در محور دوم فرعی جبهه « الجرشب» هم عملیاتی را از منطقه « یام» علیه نیروهای اشغالگر سعودی و شورسی انجام دادند و توانستند مناطق « السوداء، البزی و ارتفاع « حصین» را بازپس بگیرند.

نیروهای یمنی در محور دوم، عملیات علیه نیروهای ائتلاف سعودی و شورسی را در رشته کوه های « البیاض» انجام دادند و موفق شدند منطقه « عیاش» را به طور کامل به کنترل خود درآورند.

در محور سوم  هم عملیات غافلگیرانه ای در رشته کوه های « عیده شرقیه، عیده غربیه و المنصاع» انجام شد و تمامی مناطق تحت اشغال نیروهای ائتلاف سعودی و شورسی در این محور باز پس گرفته شد.

به گزارش اخبار جهادی، ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته در روزهای گذشته ضد حملات سنگینی را برای اشغال دوباره مناطق در محورهای سه گانه انجام دادند که باز هم با مقاومت نیروهای یمنی ناکام ماندند.

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false