×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سقوط « جندیرس، شران و شیخ حدید در شمال استان حلب؛ نیروهای ارتش ترکیه و تروریست ها به ۶ کیلومتری عفرین رسیدند + نقشه میدانی و تصاویر

تازه ترین خبرها از شمال استان حلب سوریه حاکیست، پیشروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی در محورهای مختلف با پشتیبانی جنگنده ها و آتش توپخانه همچنان ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی،از شمال غرب منطقه « اعزاز» خبر می رسد، نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی پس از درگیری های سنگین چند روزه توانستند با عقب راندن شبه نظامیان کُرد و نیروهای دفاع مردمی منطقه راهبردی « شران» را به اشغال خود در بیاورند.

نقشه میدانی شمال استان حلب

با عقب نشینی نیروهای کُرد و دفاع مردمی از روستاهای « کفرجنه، معرسته، شوارغه، مشعله، ماتنلی، حلوبی کبیر، حلوبی صغیر و سد میدکانی» در حومه « شران»، نیروهای اشغالگر خود را از این محور به ۶ کیلومتری شهر عفرین رساندند.

از محور غربی عفرین هم خبرها حاکیست، نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی در نهایت توانستند منطقه « شیخ حدید» را به طور کامل از کنترل شبه نظامیان کُرد و دفاع مردمی خارج کنند تا یک شکست سنگین هم در این محور ثبت شود.

از محور جنوبی هم خبر می رسد، نیروهای متجاوز با پشتیبانی گسترده جنگنده ها پس از ۳ روز درگیری سنگین توانستند شهر راهبردی « جندیرس» ( دومین شهر بزرک در شمال استان حلب) را به اشعال خود درآورند. روستاهای « قریریه و تل حمو» هم در این محور سقوط کردند.

نقشه میدانی استان حلب سوریه

یک منبع میدانی اعلام کرد: حملات جنگنده های ارتش ترکیه به حدی سنگین است که همه مناطق نزدیک به ۸۰ درصد تخریب شده اند و امکان مقاومت وجود ندارد و همین مسئله باعث پیشروهای سریع متجاوزان شده است.

در حال حاضر، ۸۰ درصد شهر جندیرس به دلیل حملات سنگین هوایی تخریب شده است و بنابر اعلام منابع میدانی چیزی دیگر از این شهر وجود ندارد؛ فاصله اشغالگران از این محور با شهر عفرین و سقوط روستاهای « قریریه و تل حمو»، ۱۲ کیلومتر است.

براساس اطلاعات به دست آمده گروهی از مردم شهر جندیرس به سمت شهر عفرین متواری شده اند و شماری دیگری هم به شهرک شیعه نشین « نبل»پناه آورده اند.

حدود هزار و ۷۰۰ تن از نیروهای دموکراتیک کُرد از استان های رقه و دیرالزور به سمت شمال استان حلب حرکت کردند و خود را از طریق شهرک « نبل» به شهر عفرین رسانده اند تا از پیشروی نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی جلوگیری کنند.

به گزارش اخبار جهادی، حملات جنگنده های ارتش ترکیه به روستاها و مناطق حومه عفرین هم افزایش پیدا کرده است؛ تاکنون ۲۲۳ تن از شهروندان  از شروع حملات کشته و ۵۰۷ تن دیگر زخمی شدند.

تلفات نظامیان ارتش ترکیه هم به ۶۷ تن رسیده و ۲۴۹ تن دیگر در جریان درگیری ها زخمی شدند؛ تلفات عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات هم به ۵۹۰ تن افزایش پیدا کرده است.

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false