×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

نیروهای سوری در تلاش هستند با ایجاد خاکریزهای دفاعی، مواضع خود را در این شهرک تثبیت کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای گارد ریاست جمهوری سوریه پس از تثبیت مواضع در پایگاه نظامی « ۲۷۴» ، عملیات پاکسازی غوطه شرقی دمشق را با کمک نیروهای تحت فرمان سهیل نمر به سمت شهرک «اوتایا» ادامه دادند.

نیروهای سوری پس از درگیری های سنگین چند ساعته مو فق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی جبهه النصره، شهرک راهبردی « اوتایا» را به کنترل خود در بیاورند؛ تلاش برای تثبیت مواضع در این شهرک همچنان در جریان است.

یک منبع میدانی از ادامه درگیری های سنگین در حومه  جنوبی و غربی شهرک « اوتایا» خبر داد و گفت:  نیروهای سوری در تلاش هستند با ایجاد خاکریزهای دفاعی، مواضع خود را در این شهرک مستحکم  و از ضد حملات احتمالی تروریست ها جلوگیری کنند.

وی با بیان این که عملیات نیروهای یگان مهندسی برای خنثی سازی شهرک از تله های انفجاری کار گذاشته شده آغاز شده است، افزود: با پاکسازی شهرک اوتایا، عناصر تروریستی در حومه شرقی ( نیروگاه برق، مزارع حوش زریقیه) به محاصره درآمدند.

نقشه میدانی غوطه شرقی دمشق

به گزارش اخبار جهادی، با پاکسازی « اوتایا» امنیت شهرک های شرقی (  النشابیه و حرزما) هم به طور کامل تامین شد؛ نیروهای سوری پس از تثبیت مواضع در اوتایا به سمت شهرک های «حوش الاشعری و بیت نائم» پیشروی می کنند.

نقشه میدانی غوطه شرقی دمشق

از حومه شهرک حرستا هم خبر می رسد، پیشروی های آرام  و با احتیاط نیروهای سوری در محور شمالی همچنان در جریان است؛ از سویی دیگر حملات خمپاره ای تروریست ها به محله های مرکزی دمشق ادامه دارد و شمار شهدا به حدود ۴۳ تن و آمار مجروحان به ۲۴۱ تن رسیده است.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false