×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حمله خمپاره ای به اردوگاه الوافدین برای ادامه حصر مردم در ریف دمشق/ مذاکره گروه های تروریستی برای خارج کردن جبهه النصره از غوطه شرقی دمشق + عکس و نقشه میدانی

نیروهای سوری در روزهای گذشته و همزمان با آغاز عملیات گسترده علیه عناصر تروریستی جبهه النصره، « اردوگاه الوافدین» را به عنوان گذرگاه امنی برای خروج شهروندان باز کرده اند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی از غوطه شرقی دمشق حاکیست، نیروهای ارتش سوریهدر روزهای گذشته و همزمان با آغاز عملیات زمینی علیه عناصر تروریستی جبهه النصره، «اردوگاه الوافدین» را به عنوان گذرگاه امنی برای خروج شهروندان باز کرده اند.

بالگردهای ارتش سوریه در چندین مرحله با پخش اطلاعیه، راه های امن خروج شهروندان را از غوطه شرقی معرفی کرده اند اما عناصر تروریستی ( جیش الاسلام و فیلق الرحمن) به شدت با این مسئله مخالفت کرده اند.

تروریست‌ها با شلیک دهها خمپاره به سمت اردوگاه الوافدین مانع از خروج شهروندان شدند
یک منبع میدانی اعلام کرد: عناصر تروریستی از شهروندان گروگان گرفته شده به عنوان سپر دفاعی استفاده می کنند و خارج شدن آنان را از غوطه شرقی به معنای شکست خود در مقابل ارتش سوریه می دانند.

نیروهای سوری در اطلاعیه های خود از شهروندان خواسته اند روزانه از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۴ به سمت راه های خروج حرکت کنند و خود را به اردوگاه الوافدین برسانند اما عناصر تروریستی حومه اردوگاه را به شدت هدف قرار می دهند.

براساس اطلاعات به دست آمده، عناصر تروریستی امروز هم با شلیک دهها خمپاره به سمت اردوگاه الوافدین مانع از خروج شهروندان شدند؛ منابع میدانی اعلام کردند شدت حملات به حدی بود که مردم جرات خارج شدن از خانه های خود را هم نداشتند.

به گزارش اخبار جهادی، ارتش سوریه تمام تمهیدات لازم  را برای انتقال مردم از اردوگاه الوافدین به سمت نقاط اسکان موقت پیش بینی کرده و نیروهای هلال احمر به همراه کادرهای درمانی در انتظار خروج مردم از مناطق تحت اشغال در غوطه شرقی هستند.

نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق

یک منبع میدانی اعلام کرد: اگر چه گروه های تروریستی با خروج شهروندان از غوطه شرقی مخالف هستند اما درصدد هستند تروریست های جبهه النصره را از این منطقه خارج کنند.

وی با بیان این که گروه های تروریستی با یکدیگر در حال مذاکره هستند تا راهی برای خارج کردن تروریست ها پیدا کنند، افزود: گروه های تروریستی درصدد هستند با خارج کردن عناصر تروریستی جبهه النصره عملیات نیروهای سوری را در غوطه شرقی دمشق متوقف کنند چرا که در حال حاضر درگیری ها در این منطقه به دلیل وجود آنان ( جبهه النصره ) است.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات از درگیری ها در میدان نبرد علیه تروریست های جبهه النصره حاکیست، نیروهای سوری در ادامه عملیات علیه عناصر تروریستی جبهه النصره در غوطه شرقی موفق شدند بخش هایی دیگر از مناطق « حوش الظواهره و الشیفونیه» را به کنترل خود دربیاورند.

از شهرک حرستا هم خبر می رسد، نیروهای گارد ریاست جمهوری پس از درگیری های سنگین توانستند مجتمع های مسکونی حومه بیمارستان های « البیرونی و پلیس» را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.

 شدت حملات به حدی بود که مردم جرات خارج شدن از خانه های خود را هم نداشتند

در جریان درگیری های چند ساعت گذشته شماری از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ نیروهای سوری در محورهای درگیری موفق شدند چند تونل تروریست ها را در مزارع شهرک حرستا کشف و منهدم کنند. این تونل ها به عنوان شاهرگ های کمک رسانی به مناطق حومه به شمار می آمد.

تروریست‌ها با یکدیگر در حال مذاکره هستند تا راهی برای خارج شدن از منطفه بیابند

به گزارش اخبار جهادی، جنگنده های روسی هم در ساعات گذشته به شدت مواضع عناصر تروریستی جبهه النصره را در شهرک های « شیفونیه، زملکا و حموریه» هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی را به آنان وارد کردند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false