×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رسانه‌هایی که چشم‌هایشان اطلاعیه‌های ارتش سوریه را نمی‌بینند/ راه امن برای خروج مردم غوطه شرقی که حامیان تروریست‌ها سانسور می‌کنند + نقشه میدانی

رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی در حالی از نقض آتش بس خبر می‌دهند که براساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد این توافق شامل تروریست‌های جبهه النصره نمی‌شود.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی از غوطه شرقی دمشق حاکیست، همزمان با حملات نیروهای ارتش سوریه علیه عناصر تروریستی (جبهه النصره)، خبرسازی رسانه های غربی – عربی – صهیونیستی با هدف توقف عملیات ادامه دارد.

رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی که در ظاهر خود را مدعی دفاع از حقوق مردم گروگان گرفته شده غوطه شرقی دمشق نشان می دهند در حالی از نقض آتش بس خبر می‌دهند که براساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد این توافق شامل تروریست های جبهه النصره نمی شود.

پروپاگاندای رسانه‌ای جبهه غربی – عربی امروز هم بیکار نماند و با تکرار ادعاهای واهی گذشته از حملات شیمیایی ارتش سوریه به غوطه شرقی دمشق خبر داد و مدعی شد که تعدادی از شهروندان به دلیل استنشاق گاز کلر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

رسانه های حامی گروه های تروریستی از حمله ای خبر می دهند که وجود خارجی ندارد اما به پرواز مداوم بالگردهای ارتش سوریه و پخش اطلاعیه ها برای چگونگی خارج شدن شهروندان از غوطه شرقی دمشق اشاره نمی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، بالگردهای ارتش سوریه در روزهای گذشته در چند مرحله با پخش اطلاعیه ها در غوطه شرقی، راه های امن خروج شهروندان را برای جلوگیری از آسیب دیدن ارائه داده اند اما این خبر همچنان توسط رسانه های غربی – عربی سانسور می شود.

نقشه میدانی غوطه شرقی دمشق

برمبنای اطلاعات به دست آمده، گروه های تروریستی همچنان از مردم گروگان گرفته شده غوطه شرقی به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و افرادی را که درصدد هستند از غوطه شرقی خارج شوند را با شلیک مستقیم هدف قرار می دهند.

براساس این گزارش، اگر عناصر تروریستی فقط از تصمیم شهروندان غوطه شرقی برای ترک منطقه آگاه شوند یا احساس کنند که مردم از راه های خروج معرفی شده از سوی ارتش اطلاعی دارند به سختی واکنش نشان می دهند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: ارتش سوریه تمام تمهیدات لازم را برای خروج امن شهروندان از غوطه شرقی دمشق تدارک دیده و مردم گروگان گرفته شده باید در گام نخست خود را به اردوگاه «الوافدین» برسانند.

وی به جزئیات و چگونگی حرکت مردم به سمت اردوگاه «الوافدین» اشاره کرد و گفت: مردم باید در مناطق امن معرفی شده در حومه اردوگاه پناه بگیرند و همزمان با حملات توپخانه و جنگنده ها علیه مواضع گروه های تروریستی به سمت مسیر خروج حرکت کنند.

به گزارش اخبار جهادی، انتقال شهروندانی که بتوانند خود را به اردوگاه الوافدین برسانند در ۵ مرحله صورت می گیرد و در گام نخست، حومه جنوبی اردوگاه به عنوان گذرگاه ورودی در نظر گرفته شده است.

در نقشه میدانی ذیل روند انتقال اولیه، ساماندهی و اسکان شهروندان غوطه شرقی به نمایش درآمده است که به شدت توسط رسان های حامی گروه های تروریستی سانسور و بایکوت خبری می‌شود؛ در آخرین مرحله شهروندان به صورت موقت در حومه شرقی اردوگاه الوافدین اسکان داده می شوند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false