×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

در جریان این درگیری ها حدود ۲۰ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ نیروهای جبهه مقاومت در این محور پاکسازی شهرک های « ابوالکسور، معصران و جدیده» را در دستور کار قرار داده اند.

به گزارش اخبار جهادی،صبح امروز نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت عملیات جدیدی را در شمال شرق استان حماه علیه مواضع عناصر تروریستی داعش انجام دادند و پس از درگیری های سنگین موفق به پیشروی در محورهای مختلف شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات این عملیات اشاره کرد و گفت: نیروهای سوریو مقاومت پس از چند ساعت درگیری توانستند شهرک « ابو حریق» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

نقشه میدانی از پیشروی جبهه مقاومت در سوریه
نقشه میدانی از پیشروی جبهه مقاومت در سوریه

در جریان این درگیری ها حدود ۲۰ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند؛ نیروهای جبهه مقاومت در این محور پاکسازی شهرک های « ابوالکسور، معصران و جدیده» را در دستور کار قرار داده اند.

با پاکسازی های صورت گرفته، مجموع مساحت تحت اشغال تروریست های محاصره شده در شمال شرق حماه و جنوب استان حلب به هزار و ۱۵۰ کیلومتر مربع کاهش پیدا کرد.

پیشروی جبهه مقاومت در استان های اشغالی سوریه
پیشروی جبهه مقاومت در استان های اشغالی سوریه

خبرها از حومه شمالی فرودگاه ابوظهور در شرق استان ادلب هم حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین شهرک های « الجدیده،الذهبیه،البراغیتی،السکریه،جدیده ابوالظهور،صالحیه،تل خطره و پایگاه پدافد هوایی» را به کنترل خود درآوردند.

نیروهای جبهه مقاومت در همین محور موفق شدند مناطق « طویل الحلیب، مسعده، جبل طویل، خفیه و قلعه میرزا » را به طور به کنترل خود در بیاورند و تروریست ها را به سمت مناطق مرکزی استان ادلب عقب برانند.

پیشروی جبهه مقاومت یک روز پس از نشست سوچی
پیشروی جبهه مقاومت یک روز پس از نشست سوچی

از حومه غربی فرودگاه ابوظهور هم خبر می رسد، نیروهای جبهه مقاومت پس از ۲۴ ساعت درگیری سنگین موفق شدند مواضع خود را در شهرک های« جفر و العزو» تثبیت کنند و تروریست ها را به سمت مناطق غربی منطقه متواری کنند.

به گزارش اخبار جهادی، با آزادسازی های صورت گرفته، امنیت بخش دیگری از حومه غربی و شمالی فرودگاه ابوظهور و خط راه آهن « دمشق – حلب» تامین شد؛ در حال حاضر فقط ۱۳ کیلومتر از خط راه آهن دمشق – حلب در اشغال تروریست ها است.

پاکسازی استان های اشغالی پس از تروریست ها
منهدم کردن پایگاه تروریست ها در استان ادلب

در ساعات گذشته هم جنگنده های روسی مواضع عناصر تروریستی جبهه النصره، احرارالشام، حزب الترکستانی، فیلق الشام را در ۱۸ منطقه  جنوب و مرکز استان ادلب هدف قرار دادند. در جریان این حملات، ۱۰ پایگاه تروریست ها منهدم و حدود ۶۰ تن از تروریست ها از پای در آمدند.

انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false