×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

تروریست‌ها در این حملات درصدد بودند انبار سلاح نیروهای ارتش سوریه را به کنترل خود در بیاورند که در کمین دقیق نیروهای سوری حدود ۲۰ تن از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی سوریه در غوطه شرقی دمشق حاکیست، عناصر تروریستی «جبهه النصره، احرارالشام و فیلق الرحمن» از صبح امروز حملات سنگینی را از شهرک‌های «مدیرا، اراضی، الخمس و مسرابا» علیه نیروهای جبهه مقاومت در جنوب شهرک «حرستا» ترتیب دادند.
یک منبع میدانی به جزئیات این حملات اشاره کرد و گفت: عناصر تروریستی حملات خود را با چند انتحاری علیه مواضع نیروهای جبهه مقاومت در حومه شرقی و جنوب شرقی اداره مرکبات آغاز کردند.

نقشه میدانی غوطه شرقی دمشق
**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

نیروهای ارتش سوریه در گام نخست حملات توانستند یک خودروی انتحاری تروریست ها را قبل از رسیدن به ایستگاه دفاعی در ورودی اداره مرکبات منهدم کنند؛ در مقابل جنگنده های روسی و سوری مواضع عناصر تروریستی را در این محور هدف قرار دادند.

یگان توپخانه و موشکی ارتش سوریه هم به شدت مواضع عناصر تروریستی را در حومه اداره مرکبات هدف قرار داد؛ خطوط کمک رسانی تروریست ها در شهرک های «حرستا، عربین  و جوبر» مناطقی دیگری به شمار می آیند که امروز توسط آتش توپخانه هدف قرار گرفته شدند.

در این حملات تعدادی از پایگاه ها، انبارهای تسلیحاتی و تجهیزات نظامی تروریست‌ها به طور کامل منهدم شد؛ نیروهای ارتش سوریه پس از ۱۰ ساعت درگیری سنگین توانستند پیشروی تروریست ها را در حومه اداره مرکبات متوقف کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری در حال حاضر درصدد هستند مواضع خود را در ایستگاه‌های دفاعی حومه اداره مرکبات تثبیت کنند؛ تروریست‌ها هم پس از متحمل شدن ضربات سنگین به سمت مناطق شرقی متواری شدند.

به گزارش مشرق، عناصر تروریستی در این حملات تلاش کردند با اشغال ساختمان اداره مرکبات راه را برای ورود به ساختمان فرماندهی و دانشکده فنی باز کنند تا امکان باز شدن مسیر انتقال نیرو و تجهیزات از شهرک عربین به حرستا باز شود.

نقشه میدانی غوطه شرقی دمشق

از حومه گاراژ «الحجز» درجنوب غرب اداره مرکبات هم خبر می‌رسد، عملیات نیروهای سوری برای پاکسازی ساختمان‌های حومه مسجد عثمان ادامه دارد؛ عملیات در این محور به دلیل وجود تونل های انتحاری و تله های انفجاری به کندی در حال انجام است.

خبرها از شهرک «حزرما» در شمال شهرک «نشابیه» هم حاکیست، عناصر تروریستی جیش الاسلام از صبح امروز حملاتی را برای اشغال مواضع نیروهای سوری در حومه این شهرک انجام دادند.

تروریست ها در این حملات درصدد بودند انبار سلاح نیروهای ارتش سوریه را به کنترل خود در بیاورند اما نیروهای سوری تحرکات آنان را در این محور رصد کردند؛ در کمین دقیق نیروهای سوری حدود ۲۰ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند و حملات آنان در این محور دفع شد.

به گزارش اخبار جهادی، حملات تروریست ها به جنوب شهرک حرستا امروز در حالی صورت گرفت که پیشتر گروه های تروریستی از آمادکی خود برای برقراری آتش بس کامل در غوطه شرقی دمشق خبر داده بودند.

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false