×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۸۵۰ کشته و زخمی از تروریست‌ها نتیجه ۹۰ روز عملیات در جنوب ادلب و جنوب غرب حلب/ آزادی ۳ هزار کیلومتر از مساحت اشغالی در امارت خودخوانده جبهه النصره/ قطار آزادی راه آهن دمشق – حلب در آستانه حرکت + نقشه میدانی و تصاویر

با آزادسازی فرودگاه ابوظهور، نیروهای مقاومت به ۲۰ کیلومتری شهر راهبردی «سراقب» در شمال شرق استان ادلب رسیدند؛ این شهرک در حومه جنوب شرق دو شهرک شیعه نشین محاصره شده الفوعه و کفریا واقع شده است.

به گزارش اخبار جهادی،مرحله نخست عملیات نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در استان های ادلب و حلب با پشتیبانی جنگنده های روسی پس از ۹۰ روز درگیری سنگین با موفقیت به پایان رسید.

صبح روز شنبه، آخرین بخش از مرحله نخست عملیات رزمندگان جبهه مقاومت و نیروهای متحد آغاز و با آزادسازی فرودگاه ابوظهور و محاصره عناصر تروریستی در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه تکمیل شد.

در گام نخست این عملیات نیروهای جبهه مقاومت مواضع خود را در  جنوب غرب حلب در شهرک «قیطل» تثبیت کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند خود را به شهرک «عقله بویدر» برسانند تا تروریست ها در مساحت هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربعی در جنوب حلب و شرق حماه محاصره شوند.

همزمان با انجام عملیات محاصره تروریست ها، رزمندگان جبهه مقاومت و نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده های روسی و آتش توپخانه حملات خود را برای آزادی فرودگاه ابوظهور از دو محور جنوب و جنوب شرق آغاز کردند و در نهایت عصر روز گذشته این فرودگاه راهبردی پس از ۳ سال از اشغال عناصر تروریستی خارج شد.

با آزادسازی فرودگاه ابوظهور، نیروهای مقاومت به ۲۰ کیلومتری شهر راهبردی «سراقب»   در شمال شرق استان ادلب رسیدند؛ این شهرک در حومه جنوب شرق دو شهرک شیعه نشین محاصره شده الفوعه و کفریا واقع شده و همین مسئله اهمیت آن را چند برابر کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر، عملیات رزمندگان جبهه مقاومت و نیروهای ارتش سوریه در جنوب غرب استان حلب و شرق استان ادلب از دو محور در حال انجام است؛ حومه غربی فرودگاه «ابوظهور» و حومه غربی شهرک «تل الضمان»، دو نقطه ای به شمار می آیند که فشار بر تروریست ها تشدید شده است.

در محور نخست، نیروهای مقاومت درصدد هستند با پاکسازی شهرک های حومه، امنیت فرودگاه ابوظهور را تامین کنند و همزمان فاصله خود را با خط راه آهن «دمشق – حلب» به حداقل کاهش دهند.

در محور دوم عملیات هم نیروهای مقاومت و ارتش سوریه درصدد هستند با پاکسازی شهرک های حومه غربی «تل الضمان» همزمان خود را به خط راه آهن دمشق – حلب برسانند تا این مسیر ارتباطی پس از ۵ سال از اشغال تروریست ها خارج شود.

نیروهای جبهه مقاومت از شروع عملیات در مهرماه سال جاری که منجر به پاکسازی بخش های وسیعی از مناطق شمالی و جنوبی استان های حماه و ادلب شده تاکنون بیش از ۹۰ درصد مسیر راه آهن دمشق – حلب را به کترل خود در آورده اند.

برآیند عملیات نیروهای متحد در دو محور نشان می دهد، پاکسازی مناطق تحت اشغال تروریست ها در مثلث «تل الضمان، جبل الاربعین و فرودگاه نظامی ابوظهور» و رسیدن به مسیر راه آهن در دستور کار قرار دارد. در ساعات گذشته بیش از ۱۰ شهرک در دو محور آزاد شده است.

به گزارش اخبار جهادی، در مجموع عملیات سه ماه گذشته نیروهای جبهه مقاومت مساحتی بالغ  بر ۳ و ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع در جنوب استان ادلب، جنوب غرب استان حلب و شمال استان حماه از اشغال عناصر تروریستی خارج شده است.

یک منبع میدانی اعلام کرد: هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از مساحت آزاد شده در جنوب استان ادلب و شمال شرق استان حماه قرار دارند و هزار و ۶۵۰ کیلومتر مربع هم جنوب غرب استان حلب از اشغال تروریست ها خارج شده است.

آزادسازی شهرک های راهبردی «ابودالی و سنجار» در جنوب و جنوب شرق استان ادلب و شهرک «تل الضمان» در جنوب غرب استان حلب، تیر خلاصی بود بر پیکره نحیف عناصر تروریستی چرا که با پاکسازی این شهرک ها، سایر مناطق اشغالی به صورت دومینوار سقوط کرد.

در جریان عملیات نیروهای جبهه مقاومت بیش از ۱۶۰ شهرک، روستا و ارتفاع از لوث وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد؛ گروه های تروریستی در جریان عملیات تلاش های نصف و نیمه ای را برای تصرف دوباره برخی مناطق انجام دادند که واکنش قاطه نیروهای مقاومت ناکام ماندند.

به گزارش اخبار جهادی، از شروع عملیات تاکنون ۸۵۰ تن از عناصر تروریستی «جبهه النصره، احرارالشام، فیلق الشام، جیش العزه و …» در جریان درگیری ها کشته و زخمی شده اند؛ نام ۷۵ فرمانده میدانی گروه های تروریستی هم در لیست کشته شدگان دیده می شود که یک شکست بی سابقه به شمار می آید.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false