×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شمارش معکوس برای حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه به صدا درآمد/ آنکارا عناصر تروریستی را به «هویتزر ۱۲۲ میلیمتری» مجهز کرد + تصاویر و نقشه میدانی

با اعزام تجهیزات نظامی به مناطق مرزی و اعلام اردوغان مبنی بر آغاز شمارش معکوس برای حمله به مناطق کردنشین در شمال سوریه، نیروهای ارتش ترکیه در حالت آماده باش هستند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از شمال سوریه حاکیست، تحرکات نیروهای ارتش ترکیه و تروریست های مورد حمایت آنان در مناطق مرزی مشترک با استان حلب افزایش یافته و هر لحظه امکان درگیری آنان با نیروهای کرد وجود دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیمه شب گذشته، پهپادهای ارتش ترکیه بر فراز مناطق مختلف عفرین به پرواز درآمدند و همزمان عناصر تروریستی مورد حمایت آنکارا مناطق مسکونی مرکزی عفرین را با شلیک خمپاره هدف قرار دادند.

عناصر تروریستی مورد حمایت ترکیه از ارتفاع «الشیخ برکات» در حومه غربی استان حلب هم چند خمپاره به حومه مرکزی عفرین شلیک کردند؛ در جریان این حملات، خسارت های سنگین مالی به مناطق مسکونی وارد آمد.

در ۳ روز گذشته، نیروهای ارتش ترکیه ۵۰ خمپاره به سمت مناطق کردنشین شمال حلب (عفرین) شلیک کرده اند؛ از سویی دیگر، دولت ترکیه روند ارسال تجهیزات نظامی را به سمت  مرزهای مشترک با مناطق کردنشین ادامه می دهد.

براساس اطلاعات به دست آمده، روز گذشته هم دولت ترکیه حدود ۲۴ خودروی زرهی برای انتقال سربازان ارتش و یک خودروی زرهی مجهز به تجهیزات الکترونیکی به استان «هاتای» در نزدیکی منطقه مرزی «ریحانلی» اعزام کرد.

یک منبع میدانی اعلام کرد: ارتش ترکیه چند خودروی زرهی جدید و پیشرفتi و چند کامیون نظامی به مناطق مرزی ارسال کرده است؛ همزمان تحرکات نیروهای ارتش ترکیه در نزدیکی مناطق مرزی مشترک کردنشین افزایش یافته است.

با اعزام تجهیزات نظامی به مناطق مرزی و اعلام اردوغان مبنی بر آغاز شمارش معکوس برای حمله به مناطق کردنشین در شمال سوریه، نیروهای ارتش ترکیه در حالت آماده باش برای آغاز حمله هستند.

خبرها حاکیست، دولت ترکیه در اقدامی دیگر که نشانه ای از جنگ احتمالی است، عناصر تروریستی مورد حمایت خود را برای نبرد با نیروهای کُرد به توپ کششی «هویتزر ۱۲۲ میلی متری» مجهز کرده است.

تصویر آرشیوی از توپ هویتزر۱۲۲ میلیمتری

نیروهای ارتش ترکیه همچنین دو قطعه از دیوار مرزی خود را در منطقه «بلبله» در حد فاصل «عفرین – باکور» تخریب کرده و به جای آن یک گذرگاه مرزی ضد گلوله فلزی نصب کرده است؛ منابع میدانی اعلام کرده اند از این گذرگاه مخفی برای ورود به خاک سوریه و حمله به مناطق کردنشین استفاده خواهد شد.

گذرگاه مخفی در مرز ترکیه برای ورود به خاک سوریه

براساس اطلاعات به دست آمده این گذرگاه مخفی به صورت دقیق در حد فاصل روستای «بالیا» و روستای «مرجوق» در منطقه «باکوری» واقع شده است؛ این گذرگاه ۳ متر طول و ۶ متر عرض دارد و به راحتی تجهیزات نظامی و خودروهای نظامی از آن عبور می کند.

گذرگاه مخفی در مرز ترکیه برای ورود به خاک سوریه

منابع محلی اعلام کرده اند هدف اصلی از ساخت این گذرگاه مخفی تسهیل در ارسال تجهیزات نظامی به سمت مناطق کردنشین در شمال سوریه است؛ نیمه شب گذشته، ۶ خودروی نفربر و زرهی ارتش ترکیه به نزدیکی این گذرگاه منتقل شد.

به گزارش اخبار جهادی، تاکنون سه گذرگاه مرزی مخفی در نقاط مرزی و نزدیکی مناطق کردنشین توسط ارتش ترکیه احداث شده است. پیشتر دو گذرگاه مرزی مخفی در حومه روستاهای «ملاخلیل و شیلتعتی» ایجاد شده بود.

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false