×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

با پیشروی های صورت گرفته، فاصله نیروهای مقاومت با فرودگاه ابوظهور به ۵ کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، روز گذشته، تحولات میدانی در جنوب غرب استان حلب سوریه با پیروزی نیروهای جبهه مقاومت و شکست های سنگین عناصر تروریستی «جبهه النصره، احرار الشام  و…» در محورهای مختلف عملیاتی ادامه یافت.

نیروهای جبهه مقاومت، روز گذشته (سه شنبه) در محور غربی شهرک خناصر (جنوب غرب حلب) عملیاتی را از شهرک راهبردی «تل الضمان» علیه عناصر تروریستی ترتیب دادند و توانستند شهرک و ارتفاع بسیار مهم «ماسح» را به کنترل خود در بیاورند.

منطقه بسیار مهم آزاد شده « تل الشهید» در شمال غرب شهرک راهبردی « تل الضمان»

شهرک «تل الضمان»، شاهرگ حیاتی و نقطه تلاقی مسیر ارتباطی «شهر حلب، فرودگاه ابوظهور و شهرک خناصر» است و از سویی دیگر آزادسازی منطقه «ماسح» به معنای ساقط شدن مواضع عناصر تروریستی در فرودگاه «ابوظهور» از محور جنوبی است.

نقشه شماره ۱

با پاکسازی منطقه راهبردی «ماسح» ارتباط تروریست ها از شمال شرق استان حماه و جنوب استان حلب با فرودگاه ابوظهور تا حدود زیادی با مشکل روبه رو می شود؛ با پیشروی های صورت گرفته، فاصله نیروهای مقاومت (محور شماره ۲ در نقشه میدانی – نقشه شماره ۲) با فرودگاه ابوظهور به ۵ کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

از حومه جنوبی ارتفاعات «الاربعین» هم خبر می رسد نیروهای مقاومت موفق به تثبیت مواضع خود در شهرک های «عوینات کبیر، عوینات صغیر و مرحمیه» شدند؛ با پاکسازی های صورت گرفته در حومه جنوبی ارتفاعات «الاربعین» (محور شماره ۳ در نقشه میدانی – نقشه شماره ۲) فاصله نیروها تا فرودگاه نظامی ابوظهور به ۱۶ کیلومتر کاهش پیدا کرد.

نقشه شماره ۲

از حومه جنوبی استان ادلب هم خبر می رسد، نیروهای مقاومت در یک حمله غافلگرانه توانستند شهرک «تل المرق» را بازپس بگیرند و تروریست ها را به سمت مناطق غربی شهرک فراری دهند. نیروهای جبهه مقاومت در تلاش هستند مواضع خود را در این شهرک تثبیت کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای جبهه مقاومت همچنین حملات گسترده عناصر تروریستی را برای اشغال شهرک های «جدوعیه، شم الهوی و سلومیه» ناکام گذاشتند؛ از سویی دیگر، نیروهای مقاومت پس از ۳ روز درگیری سنگین موفق به تثبیت مواضع خود در شهرک راهبردی «عطشان» شدند.

ترویست‌های دستگیرشده توسط ارتش سوریه

در حال حاضر، درگیری ها در حومه شهرک های  «ام خلاخیل و الزرزور» در جریان است؛ در ۵ روز گذشته حدود ۱۰۷ تن از عناصر تروریستی جبهه النصره و حزب الترکستانی در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند. نام چند فرمانده میدانی تروریست ها در لیست کشته شدگان دیده می شود.

در ۴۸ ساعت گذشته، «ابومحمد الدانی»، فرمانده ارشد گروه تروریستی «الکهف»، «ابومحمود شعبان»، فرمانده نظامی گروه تروریستی جبهه النصره، «علی ممدوح خلیل»، فرمانده نظامی «تیپ جند الحرمین»، «ابومحمود سحال و ابو حاتم سحال» از فرماندهان نظامی گروه تروریستی جبهه النصره، «عمار ابو قسوره» فرمانده نظامی گروه تروریستی «جندالملاحم» در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.

«ایاد ابوحمزه»، فرمانده گروه تروریستی «جیش النخبه»، «عبدالکریم ابواحمد»، فرمانده دیگر گروه تروریستی «جیش النخبه»، «ایوب حسین صویلح»، فرمانده نظامی گروه تروریستی «جیش النصر»، «حسن ابوخدیجه» فرمانده نظامی گروه تروریستی «فیلق الشام» و «ابوسیف کفرعوید» فرمانده نظامی گروه تروریستی احرارالشام به همراه ۲۸ سرکرده میدانی دیگر گروه های تروریستی در جنوب استان های ادلب و  حلب به هلاکت رسیده اند.

نیروهای جبهه مقاومت در شمال شرق استان حماه هم پس از تثبیت مواضع در شهرک «حجیله» و ارتفاع «مشرفه»، عملیات جدید دیگری را علیه تروریست های داعش انجام دادند و پس از درگیری های سنگین تواسنتند ارتفاع «موتیلات» را به کنترل خود درآورند. با پاکسازی این ارتفاع، شهرک های «طوطح و ابوحریق» از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می شوند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false