×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی حلب و ادلب؛ ۱۸ کیلومتر تا محاصره تروریست ها در جنوب و جنوب غرب استان حلب؛ بازگشایی مسیر جدید حماه – حلب در دستور کار نیروهای جبهه مقاومت + نقشه میدانی

نیروهای مقاومت در تلاش هستند مناطق جنوبی، شمال غربی و غربی شهرک « تل الضمان» را به کنترل خود در بیاورند تا مسیر ارتباطی « حلب – تل الضمان» بازگشایی شود.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای جبهه مقاومت روز  شنبه با تغییر محورهای عملیات و غافل گیر کردن عناصر تروریستی موفق شدند مساحت ۷۰۰ کیلومتر مربع را در جنوب غرب استان حلب به کنترل خود درآورند.

یگان های مهندسی نیروهای جبهه مقاومت از صبح امروز هم عملیات پاکسازی مناطق تازه آزاد شده را از تله های انفجاری کار گذاشته شده و هسته های خاموش گروه های تروریستی آغاز کردند و پس از ۱۲ ساعت توانستند امنیت ۴۵ شهرک را در این محور تامین کنند. ( مناطق آبی رنگ در محدود خط زرد در حومه شهرک خناصر)

شهرک های پاکسازی شده در حد فاصل  شهرک خناصر – ارتفاعات الاربعین و شهرک تل الضمان قرار دارند و در جریان عملیات روز گذشته نیروهای جبهه مقاومت از اشغال عناصر تروریستی خارج شدند تا آرامش به ۷۰۰ کیلومتر مساحت آلوده جنوب غرب استان بازگردد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای مقاومت در تلاش هستند مناطق جنوبی، شمال غربی و غربی شهرک « تل الضمان» را هم به کنترل خود در بیاورند تا مسیر ارتباطی « حلب – تل الضمان» بازگشایی شود.

شهرک «تل الضمان»، شاهرگ حیاتی و نقطه تلاقی مسیر ارتباطی «شهر حلب، فرودگاه ابوظهور و شهرک خناصر» است و همین مسئله اهمیت شهرک «تل الضمان» را چند برابر کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، اگر این مسیر ارتباطی مهم و حساس باز شود فاصله نیروهای مقاومت از مرکز استان حماه به مرکز استان حلب ۱۵۰ کیلومتر کاهش پیدا می کند؛ در سال های گذشته مسیر انتقال نیرو و تجهیزات از استان حماه به حلب از مسیر ارتباطی « اثریا – خناصر» عبور می کرد.

در حال حاضر، نیروهای جبهه مقاومت درصدد هستند با آزادسازی فرودگاه ابوظهور به پیشروی ها در محور شمال ادامه دهند ( مسیر شماره ۳ در نقشه میدانی) و خود را به مناطق « تل ابورویل و تل المقبره» برسانند و تروریست ها را در مساحتی بیش از ۲ هزار کیلومتر در جنوب و جنوب غرب استان حلب محاصره کنند.

از جنوب استان ادلب هم خبر می رسد، عناصر تروریستی جبهه النصره، حزب الترکستانی و جیش العزه پس از درگیری های سنگین ۴۸ ساعته توانستند شهرک های « عطشان،تل مرق،تل اغبر،خوین الکبیر،ارض زرزور،ام خلاخیل،مشیرفه شمالی» را دوباره به اشغال خود دربیاورند.

در حال حاضر، درگیری ها در شهرک های « شم الهوی،النیحه،لوبیده، سلومیه، جدوعیه، ابوعمر» در جریان است و عناصر تروریستی درصدد هستند با رساندن خود به شهرک ابودالی، ارتباط نیروهای مقاومت را از جنوب استان ادلب با حومه فرودگاه ابوظهور قطع کنند.

آخرین خبرها از شمال شرق استان حماه هم حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت در حومه شهرک های « ابوالغر و شخیتر»، توانستند عناصر تروریستی را عقب برانند و شهرک « التفاحه» و ارتفاعات حومه را بازپس بگیرند.

از سویی دیگر، عناصر تروریستی هم با ادامه حملات علیه مواضع عناصر تروریستی جبهه النصره در شمال شرق حماه توانستند شهرک های « ابوکهف،رسم التینه،رسم العنز،تلیل احمر و قصر بن وردان» را به اشغال خود در بیاورند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false