×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی سال گذشته میلادی/ در سال ۲۰۱۷ چند صهیونیست در عملیات‌های شهادت طلبانه فلسطینی‌ها به هلاکت رسیدند +تصاویر

در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۸ تن از شهروندان فلسطینی جان خود را در درگیری با نظامیان صهیونیستی از دست دادند و در مجموع ۴۰۴ عملیات نیروهای فلسطینی در سال گذشته ۲۲ تن از صهیونیست ها به هلاکت رسیدند.

به گزارش اخبار جهادی،تحولات میدانی سال ۲۰۱۷ فلسطین با فراز و فرودهای مختلفی به اتمام رسید اما تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خانه آمریکا به این شهر باعث شعله ور شدن اعتراضات و افزایش درگیری ها با نظامیان رژیم صهیونیستی شد.

در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۸ تن از شهروندان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن، شهر قدس و نواره غزه جان خود را در درگیری با نظامیان اشغالگر صهیونیستی از دست دادند و به شهادت رسیدند.

تعدادی از شهدای فلسطینی در جریان تظاهرات علیه رژیم آپارتاید صهیونیستی با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسیدند؛ تعدادی دیگر از شهروندان هم در جریان عملیات های شهادت طلبانه و شکنجه در زندان های رژیم صهیونیستی شهید شدند.

فلسطینی ها در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰۴ عملیات شهادت طلبانه در مناطق اشغالی انجام دادند؛ در این عملیات ها فلسطینی ها در ۲۱۳ مورد با پرتاپ سنگ به نظامیان صهیونیست حمله کردند و در ۱۲ مورد دیگر هم با خودرو تلاش کردند نظامیان صهیونیست را به هلاکت برسانند.

فلسطین اشغالی پس از عملیات های شهادت طلبانه
هلاکت نظامیان صهیونیست

شهروندان فلسطینی همچنین در ۳۲ مورد با سلاح سرد تلاش کردند نظامیان صهیونیست را از پای درآورند؛ ۵۱ عملیات هم با سلاح گرم و شلیک گلوله در بخش های مختلف مناطق اشغالی علیه نظامیان صهیونیست صورت گرفت.

نصب تله های انفجاری در حومه ایستگاه های بازرسی صهیونیست ها هم نوع دیگر از عملیات های شهادت طلبانه بود که بیش از ۹۶ مرتبه در فلسطین اشغالی تکرار شد؛ در مجموع ۴۰۴ عملیات نیروهای فلسطینی در سال گذشته ۲۲ تن از صهیونیست ها به هلاکت رسیدند.

در جریان عملیات‌های نیروهای فلسطینی حدود ۳۹۷ صهیونیست مجروح شده اند

در جریان عملیات های نیروهای فلسطینی حدود ۳۹۷ تن دیگر از صهیونیست ها هم مجروح شده اند؛ شهید «فادی قنبر» از اهالی شهرک «جبل مکبر» مهم ترین عملیات شهادت طلبانه را در سال گذشته با خودرو انجام داد که منجر به هلاکت ۴ صهیونیست و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر شد.

سه برادر شهید خانواده «جبارین» هم در سال ۲۰۱۷ درس فراموش نشدنی به صهیونیست ها دادند و در یک عملیات شهادت طلبانه موفق شدند با نفوذ به یکی از ورودی های مسجد الاقصی، ۳ صهیونیست را به ضرب گلوله مستقیم از پای درآورند.

شهید «نمر محمود جمل» از اهالی روستای «بیت سوریک» هم در یک عملیات شهادت طلبانه مهم توانست ۳ تن از صهیونیست ها را به هلاکت برساند و یک تن دیگر را مجروح کند.

یکی دیگر از عملیات های شهادت طلبانه در سرزمین های اشغالی توسط شهید «جمیل التمیمی» از اهالی شهر قدس با سلاح سرد انجام شد که نتیجه آن هلاکت یک صهیونیست و زخمی شدن ۲ تن دیگر بود.

جوانان فلسطینی با کمترین سلاح های دفاعی علیه نظامیان صهیونیست مبارزه می کنند

به گزارش مشرق، جوانان فلسطینی که با کمترین سلاح های دفاعی علیه نظامیان صهیونیست مبارزه می کنند در سال گذشته ۸۱۸ بمب دست ساز آتش زا به سوی مواضع صهیونیست ها پرتاب کردند.

در سال گذشته جوانان فلسطینی همچنین حدود ۴ هزار و ۶۹۵ مرتبه با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف «کرانه باختری، شر قدس و نواره غره» از جمله شهرهای خان یونس، الخلیل، نابلس، قدس و مسجد الاقصی با صهیونیست ها درگیر شدند.

 

 

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false