×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
روز آرام شرق ادلب ۲۴ ساعت پس از ناکامی تروریست‌ها برای قیچی‌کردن جبهه مقاومت/ آزادی هزار و ۳۴۵ کیلومتر از مساحت آلوده جنوب و شرق ادلب پس از ۷۵ روز عملیات + نقشه میدانی

نیروهای جبهه مقاومت در سه روز گذشته در جنوب شرق و شرق استان ادلب حدود ۲۵ شهرک را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش اخبار جهادی، جبهه میدانی شرق استان ادلب برخلاف روز گذشته که شاهد درگیری های سنگین بی سابقه و تلاش فراوان تروریست ها و حامیانش برای قیچی کردن نیروهای جبهه مقاومت بود تا لحظه تنظیم این گزارش روزی آرامی را پشت سر گذاشته است.

امروز تحولات میدانی در حومه فرودگاه ابوظهور چشمگیر نبود و  رسانه ها همچنان در انتظار یکسره شدن کار تروریست ها در این محور حساس هستند؛ در حال حاضر، فاصله نیروهای مقاومت با فرودگاه ابوظهور کمتر از یک کیلومتر است.

اگر چه درگیری ها امروز در شرق استان ادلب به صورت موقت فروکش کرد اما مواضع تروریست ها در شهرک های «خان شیخون، التمانعه، سکیک، الطامنه، کفرزیتا، جرجناز، معره النعمان و سراقب» در استان های حماه و ادلب به شدت توسط جنگنده های روسی هدف قرار گرفته شدند.

در جریان حملات سنگین جنگنده های روسی، دهها تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند و براساس اطلاعات به دست آمده ۶ انبار سلاح و یک پایگاه تروریست ها هم منهدم شد.

غرب دریاچه «جبول» و حومه جنوبی شهر «السفیره» در جنوب غرب استان حلب امروز تنها مناطقی به شمار می آمدند که شاهد پیشروی های جبهه مقاومت بودند؛ این جبهه جدید امروز به منظور برهم زدن تمرکز تروریست ها باز شد.

در عملیات غافلگیرانه نیروهای مقاومت در این محور که با پشتیبانی یگان موشکی صورت گرفت شهرک های «العمیریه، ابوجلوس، برج السما، تل عنبر، ابوعبده، ام عنکش، الصالحیه، برج حسین ضاهر، تل صومعه، جب اطناش فوقانی، جب اطناش تحتانی، سحور، الحردانه، الاسدیه، رسم العمیش، حویر الحص، البناوی، جب الاعمی» از اشغال تروریست ها خارج شدند و حدود ۳۰ تروریست از پای درآمدند. (مناطق آبی رنگ با خط زرد در نقشه میدانی)

کاروان نظامی تروریست های جبهه النصره در منطقه «الناجیه» در حومه شهر «جسرالشغور» هم امروز خود را برای اعزام شدن به حومه فرودگاه ابوظهور آماد می کرد که توسط یک انتحاری هدف قرار گرفته شدند.

در این حمله حدود ۳۰ تن از عناصر تروریستی جبهه النصره به هلاکت رسیدند؛ در لیست کشته شدکان نام چهار فرمانده میدانی تروریست ها (احمد زرزوری، محمد کنعان، محمد زیاد بکور و ابراهیم مشوار» دیده می شود.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای جبهه مقاومت در سه روز گذشته در جنوب شرق و شرق استان ادلب حدود ۲۵ شهرک را به کنترل خود درآوردند که مساحت حدود ۲۸۵ کیلومتر مربع را در این محور شامل می شود. ۲۰۰ تن از عناصر تروریستی هم در جریان عملیات پاکسازی این مناطق کشته و زخمی شدند. (مناطق آبی رنگ با خط زرد در نقشه میدانی)

شهرک های «رسم النیاص – العزیزیه – جب الابیض – رئیفه – البیاعه الصغیره – البیاعه الکبیره – راس العین – البویدر – کوله البویدر – رسم الجحش – رسم البرج – العادلیه – ام طماخ -رسم الخشوف – زفیر صغیر – زفیر کبیر – رسم الدبشیه – رسم عابد – رسم عابد بویطه – ام جرین – أم جوره  و تل سلمو» مهم ترین مناطق آزاد شده در جنوب شرق و شرق استان ادلب به شمار می آیند.

در حومه جنوبی استان حلب (حومه جنوبی شهرک خناصر) هم نیروهای جبهه مقاومت حدود ۱۸ شهرک را از اشغال عناصر تروریستی خارج کردند که مساحتی حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع را در بر می گیرد. در این محور ۵۵ تن از تروریست ها هم از پای درآمدند. (مناطق آبی رنگ با خط زرد در نقشه میدانی)

ارتفاعات «بورویل والمقبره» و شهرک های «حوارین – رمله – مزیعله – نواره – رسم الشیخ- تل الصبحه- ام العمد قبلی، علف، ام غراف، ام غبار، صبیحه، عطیه، ام سنابل و ام خان» مناطق آزاد شده در جنوب استان حلب هستند.

در روزهای گذشته نیروهای جبهه مقاومت عملیاتی را از حومه شهرک خناصر برای پیشروی به سمت شهرک «عقله البویدر» در جنوب فرودگاه ابوظهور  و محاصره تروریست ها در جنوب استان حلب و شمال شرق حماه آغاز کردند.

با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای جبهه مقاومت فقط ۵ کیلومتر با شهرک «عقله البویدر فاصله دارند تا عناصر تروریستی در مساحتی حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع محاصره شوند.(مناطق آبی رنگ با خط زرد در نقشه میدانی)

پیروزهای جبهه مقاومت در روزهای گذشته فقط به جنوب استان حلب و شرق استان ادلب منحصر نشد و تروریست ها با از دست دادن شهرک های «الشاکوسیه، الرهجان و ام میال» شکست های سنگینی را متحمل شدند.

به گزارش اخبار جهادی، در ۷۵ روز گذشته در جنوب استان حلب، جنوب و شرق استان ادلب و شمال شرق استان حماه تاکنون مساحت حدود هزار و ۳۴۵ کیلومتر مربع (مناطق آبی رنگ نقشه میدانی) توسط نیروهای جبهه مقاومت پاکسازی شده است.

عناصر تروریستی داعش هم در ۲ ماه گذشته در جریان درگیری های سنگین با تروریست های جبهه النصره  در شمال شرق استان حماه موفق شدند پیروزهای میدانی قابل توجه ای را کسب کنند و مساحت تحت اشغال خود را در این محور به حدود ۳۶۵ کیلومتر مربع افزایش دهند. تروریست های داعش در یک هفته گذشته بیش از ۲۰ شهرک را در شمال شرق حماه از اشغال گروه تروریستی جبهه النصره خارج کردند. (مناطق قهوه ای رنگ با خط زرد و سبز)

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false