×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آرامش به حومه شرقی پایتخت سوریه بازگشت؛ شهادت ۸۵ تن از نیروهای ارتش سوریه در جریان شکست حصر پایگاه نظامی در حومه شرقی دمشق + نقشه میدانی

حومه شرقی دمشق در ۲ هفته گذشته پس از نقض آتش بس توسط گروه های تروریستی شاهد درگیری های شدیدی بود و در یک بازه زمانی کوتاه نیروهای ارتش سوریه در پایگاه نظامی شهرک حرستا محاصره شدند.

به گزارش اخبار جهادی،تروریست ها درصدد بودند با اشغال پایگاه نظامی، اداره مرکبات و دانشکده فنی، راه انتقال نیرو و تجهیزات را از شهرک حرستا به شهرک عربیت باز کنند اما در نهایت با عملیات گسترده نیروهای سوری، محاصره پایگاه نظامی شکسته شد.

در روزهای گذشته درگیری ها در حومه پایگاه نظامی ادامه یافت و در نهایت نیروهای ارتش موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی به سوی شهرک «مدیرا»، حملات را برای اشغال دانشکده دفع کنند.

نیروهای ارتش سوریه عملیاتی را هم برای تامین امنیت اداره مرکبات آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین توانستند حدود ۹۰ درصد مجتمع مسکونی را در حومه ترمینال «الحجز» از اشغال تروریست ها خارج کنند.

حدود ۲۰ از تروریست ها در جریان پاکسازی این مناطق از پای درآمدند. ترمینال «الحجز» در حومه جنوبی شهرک حرستا واقع شده و در مسیر (جاده اصلی) شهرک های «حرستا_عربین» قرار دارد.

از حومه جنوب شرق شهرک حرستا هم خبر می رسد، نیروهای سوری عملیات آزادسازی پایگاه نظامی ارتش (گردان مرکزی امنیت حفظ نظام) را در دستور کار قرار داده اند و در چند ساعت گذشته موفق به پاکسازی تعدادی از ایستگاه های دفاعی تروریست ها شده اند.

در جریان درگیری ها در شهرک حرستا که منجر به شکست حصر نیروهای سوری در پایگاه نظامی شدحداقل بیش از ۱۰۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند؛ منابع میدانی از جان باختن ۸۵ تن از نیروهای ارتش سوریه در درگیری های دو هفته گذشته هم خبر داده اند که نام ۷ فرمانده میدانی هم در لیست شهدا دیده می شود.

از سویی دیگر، عملیات پاکسازی شهرک حرستا هم در دستور کار نیروهای سوری قرار گرفته اما تراکم مجتمع های مسکونی و وجود تونل ها باعث شده پیشروی ها با احتیاط کامل انجام گیرد؛ عناصر تروریستی از تونل ها برای کمین علیه نیروهای سوری استفاده می کنند.

نیروهای سوری مواضع تروریست ها را در این شهرک با موشک های کوتاه برد «فیل» هدف قرار می دهند و خواب را از آنان گرفته اند؛ جنگنده های روسی هم به شدت مواضع عناصر تروریستی را در شهرک حرستا و مناطق حومه هدف قرار می دهند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false