×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات شکست محاصره نیروهای سوری در غوطه شرقی دمشق +نقشه میدانی و تصاویر

منابع میدانی اعلام کردند با شکست محاصره، ۲۸ تن از نیروهای مجروح ارتش سوریه به بیمارستان نظامی «تشرین» در مرکز شهر دمشق منتقل شدند.

به گزارش اخبار جهادی،هفته گذشته عناصر تروریستی در حومه شرقی دمشق حملات گسترده ای را علیه نیروهای ارتش سوریه با هدف باز کردن مسیر انتقال نیرو و تجهیزات از شهرک عربین به حرستا انجام دادند و توانستند نیروهای سوری را در اداره مرکبات، دانشکده نظامی و پایگاه نظامی در جنوب شهرک حرستا محاصره کنند.

نیروهای ارتش و دفاع ملی سوریه که به خوبی از اهمیت میدانی مناطق محاصره شده اطلاع داشتند از اواخر هفته گذشته عملیات معکوسی را برای شکست حصر همرزمان خود آغاز کردند و غروب روز گذشته پس از ۴ روز درگیری سنگین توانستند مواضع خود در را مجتمع های مسکونی «العظم» تثبیت کنند.

نیروهای سوری در ادامه، حملات گسترده ای را علیه مواضع تروریست های جبهه النصره و احرارالشام در محور شمالی( مسجد ابوبکر) و محور شرقی (منطقه المطاحن) آغاز کردند و پس از ۳ ساعت درگیری سنگین موفق شدند مسجد ابوبکر و مناطق حومه را به کنترل خود در بیاورند و حدود ۱۵ تن از تروریست ها را از پای دراوردند.

نیروهای مقاومت در محور شرقی هم با انجام حملات گسترده علیه تروریست ها توانستند بخش های غربی و مرکزی منطقه «المطاحن» را به کنترل خود دربیاورند؛ همزمان نیروهای سوری در غرب اداره مرکبات به سمت مواضع تروریست ها در شرق منطقه المطاحن حمله کردند و سرانجام بامداد امروز موفق شدند محاصره  نیروهای ارتش را در ساختمان فرماندهی ارتش، دانشکده فنی و اداره مرکبات بشکنند.

با شکسته شدن محاصره، نیروهای جبهه مقاومت در محور غربی المطاحن با خودروهای زرهی و نفربر وارد منطقه شدند و در مناطق هم مرز با تروریست ها مستقر شدند؛ عملیات در حومه اداره مرکبات، شمال و جنوب منطقه المطاحن، حومه دانشکده فنی و مجتمع فرماندهی ارتش با هدف تامین امنیت مناطق آزاد شده در حال انجام است.

به گزارش اخبار جهادی، منطقه المطاحن نقطه اتصال اداره مرکبات با مجتمع مسکونی العظم و مسجد ابوبکر است؛ منابع میدانی اعلام کردند با شکست محاصره،  ۲۸ تن از نیروهای مجروح ارتش به بیمارستان نظامی «تشرین» در مرکز شهر دمشق منتقل شدند.

در جریان عملیات شب گذشته، نیروهای ارتش سوریه دفاع ملی شامل «تیپ های .۱۰٫۳٫۴٫۹»، نیروهای سپر قلمون و گارد ریاست جمهوری  شرکت داشتند؛ نیروهای سوری در جریان عملیات چهار روزه توانستند حدود ۱۳۵ تروریست «جبهه النصره، احرارالشام، فیلق الرحمن و …» را کشته و زخمی کنند.

انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false