×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نیروهای مقاومت در آستانه ورود به شاهراه ارتباطی جنوب استان ادلب؛ جبهه النصره فرمان تخلیه انبارهای سلاح را در جنوب امارت خودخوانده اعلام کرد + نقشه میدانی

پس از ساعت ها درگیری سنگین، شهرک های «حوا، شیخ البرکه» ام مویلات جنوبی» و ارتفاع «عماره» در حومه شهرک راهبردی «سنجار» از اشغال عناصر تروریستی خارج شدند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی از جنوب استان ادلب حاکیست، شکست دومینوار عناصر تروریستی جبهه النصره در محورهای مختلف همچنان ادامه دارد و نیروهای جبهه مقاومت با پاکسازی چند شهرک مهم به پیروزی های مهمی دست یافتند.

یک منبع میدانی آزادسازی شهرک «سنجار» را هدف اصلی نیروهای جبهه مقاومت دانست و گفت: سنجار پس از آزادسازی شهرک «ابودالی» مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی جبهه النصره در منطقه به شمار می آید.

وی افزود: پس از ساعت ها درگیری سنگین، شهرک های «حوا، شیخ البرکه» ام مویلات جنوبی» و ارتفاع «عماره» در حومه شهرک راهبردی «سنجار» از اشغال عناصر تروریستی خارج شدند و به کنترل نیروهای مقاومت درآمدند.

این منبع میدانی با بیان این که در جریان پاکسازی این مناطق حدود ۴۰ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند، گفت: با آزادسازی این مناطق، نیروهای جبهه مقاومت توانستند خود را به دروازه جنوبی شهرک سنجار برسانند.

وی با بیان این که عناصر تروریستی جبهه النصره پس از پاکسازی شهرک «ابودالی»، اتاق عملیات خود را به شهرک سنجار منتقل کرده اند، افزود: اگر چه هدف میان مدت نیروهای جبهه مقاومت رسیدن به فرودگاه «ابو الظهور» است اما در مقطع فعلی آزادسازی شهرک سنجار به عنوان یک شاهراه ارتباطی در جنوب استان ادلب در دستور کار قرار دارد.

به گزارش اخبار جهادی، نیمه شب گذشته هم نیروهای جبهه مقاومت در یک عملیات غافلگیرانه توانستند شهرک های «لوبیده، ناصریه» و ارتفاع «الکافی» را در درگیری های دو ساعته از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.   این  مناطق در حومه شرقی شهرک «ابودالی» واقع شده اند.

در جریان پاکسازی این مناطق ۳۰ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند و شماری دیگر هم توسط نیروهای جبهه مقاومت بازداشت شدند. در این عملیات همچنین تجهیزات نظامی قابل توجهی به غنیمت نیروهای مقاومت درآمد.

با ادامه شکست های پی درپی تروریست ها در جنوب استان ادلب، سرکرده های میدانی گروه تروریستی جبهه النصره به نیروهای خود دستور تخلیه انبارهای تسلیحات و تجهیزات سنگین نظامی را از شهرک های «معره نعمان، خان الشیخون و مورک» صادر کرده اند.

منابع میدانی  شکست تروریست های جبهه النصره را در تمامی مناطق جنوبی استان ادلب حتمی دانستند و اعلام کردند:  سرکرده های میدانی تروریست ها درصدد هستند همه تسلیحات و تجهیزات نظامی را به مرکز استان ادلب منتقل کنند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false