×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شهرک راهبردی سنجار در جنوب استان ادلب آزاد شد +نقشه میدانی

با پاکسازی های صورت گرفته، فاصله نیروهای مقاومت از شهرک راهبردی سنجار تا فرودگاه نظامی «ابوالظهور» حدود ۱۸ کیلومتر شده است.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای سوری و مقاومت مستقر در محور شمالی شهرک «ابودالی» واقع در جنوب استان ادلب در ادامه عملیات خود علیه مواضع ترورست های «جبهه النصره و جیش العزه» موفق شدند ابتدا شهرک های غربی «سنجار» به نام های «کفریا، متوسطه و خیاره» را به طور کامل آزاد کردند و سپس به سراغ شهرک راهبردی «سنجار» بروند و دقایقی قبل توانستند بعد از درگیری حدود ۴ ساعته این شهرک راهبردی را نیز به طور کامل آزاد کنند.

با پاکسازی های صورت گرفته، فاصله نیروهای مقاومت از شهرک راهبردی سنجار تا فرودگاه نظامی «ابوالظهور» حدود ۱۸ کیلومتر شده است.

شهرک راهبردی سنجار دومین پایگاه و اتاق عملیات جبهه النصره بعداز سقوط ابودالی در جنوب استان ادلب محسوب می گردد.

شهرک راهبردی سنجار در مسیر قطار «دمشق_حلب» واقع شده است و تروریست ها بعد از سقوط ابودالی، این شهرک را به عنوان اتاق عملیات خود در جنوب استان ادلب محسوب  کردند. این شهرک راهبردی همچنین نقطه اتصال جنوب استان حلب و جنوب شرق استان ادلب به مرکز استان ادلب محسوب می گردد.

منابع میدانی اعلام کردند، درگیری ها به شدت در محور شمالی سنجار در مزارع شمالی شهرک و مزارع شمالی سه شهرک و جنوب منطقه «عجاز» در جریان است؛ نیروهای مقاومت قصد دارند با آزادسازی مزارع شمالی مناطق ذکر شده، تروریست ها را به سمت مناطق مرکزی استان ادلب فراری دهند.

نیروهای مقاومت ساعتی قبل همچنین موفق شدند بعد از درگیری های نفس گیر با تروریست ها، مواضع خود را در مناطق «ام هلاهیل و سرجه» و ارتفاع «البغل» واقع در محور جنوب غربی سنجار تثبیت کنند و حدود ۳۰ تروریست را از پای دربیاورند.

از مناطق مرزی شمال استان حماه با جنوب استان ادل خبر می رسد، گروه های تروریستی «جبهه النصره و جیش العزه و … » بالاخره بعد از حدود دو هفته درگیری با تروریست های داعش توانستند مناطق «حوایس ابن هدایت، حوایس ام جرن، رسم الحمام، الضبیعیه» را مجددا تحت اشغال خود دربیاورند. منابع میدانی اعلام کردند از زمان اغاز درگیری بین داعش با تروریست های جبهه النصره حدود ۴۰۰ تن از دو طرف کشته و زخمی شده اند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false