×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
دفع حملات داعش برای اشغال گذرگاه راهبردی « تل صفوک» عراق با انهدام ۱۸ انتحاری و ۱۳ خودروی نظامی + نقشه میدانی

نیروهای عراقی پس از ساعت ها درگیری سنگین و نفس گیر در نهایت توانستند حملات را برای اشغال گذرگاه « تل صفوک» ناکام بگذارند و تمامی انتحاری های گروه تروریستی داعش را منهدم کنند.

دهها تن از عناصر تروریستی داعش از حومه جنوبی منطقه راهبردی « الشدادی» در شرق استان دیرالزور حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای عراقی در مناطق مرزی انجام دادند.

یک منبع میدانی هدف تروریست های داعش را از انجام این عملیات اشغال گذرگاه مرزی « تل صفوک» دانست و گفت: عناصر تروریستی با ۱۸ انتحاری و دهها خودروی نظامی حملات خود را علیه نیروهای تیپ ۱۸ بسیج مردمی آغاز کردند.

وی افزود: نیروهای بسیج مردمی عراق مستقر در منطقه قبل از شروع حملات موفق شدند تحرکات عناصر تروریستی را رصد کنند و در همان گام نخست دو خودروی انتحاری را هدف قرار دهند و منهدم کنند.

این منبع میدانی با بیان این که حملات تروریست ها برای اشغال گذرگاه راهبردی « تل صفوک» از چند محور صورت گرفت، گفت: نیروهای عراقی در ابتدای درگیری ها توانستند ۵ تن از عناصر خط شکن و سرکرده های میدانی داعش را به هلاکت برسانند.

وی افزود: نیروهای عراقی پس از ساعت ها درگیری سنگین و نفس گیر در نهایت توانستند حملات را برای اشغال گذرگاه « تل صفوک» ناکام بگذارند و تمامی انتحاری های گروه تروریستی داعش را منهدم کنند.

به گزارش اخبار جهادی، در جریان درگیری ها در حومه گذرگاه مرزی « تل صفوک» حدود ۷۰ تن از عناصر تروریستی داعش کشته و زخمی شدند و ۱۳ خودروی نظامی تروریست ها هم منهدم شد. عناصر تروریستی داعش با اشغال گذرگاه مرزی درصدد بودند به حومه غربی شهر « تعلفر» نفوذ کنند که با واکنش قاطع نیروهای عراقی ناکام ماندند.

منابع میدانی اعلام کردند با نفوذ نیروهای آمریکایی در جنوب شرق استان دیرالزور، ( شرق رود فرات)این منطقه به پناهگاه امنی برای تروریست های داعش تبدیل شده  و اتاق عملیاتی در این محور برای حمله به مناطق مرزی عراق تشکیل شده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false