×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی شرق پایتخت سوریه/ محاصره نیروهای ارتش سوریه در پایگاه نظامی حساس غوطه شرقی دمشق+ نقشه میدانی

حدود ۴۰ درصد از حومه شرقی استان دمشق همچنان در اشغال عناصر تروریستی «جبهه النصره، جیش الاسلام، احرارالشام و فیلق الرحمن» است. شهرک دوما مرکز اصلی تجمع گروه عناصر تروریستی در حومه شرقی دمشق است.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از حومه شرقی دمشق حاکیست، درگیری های سنگین در حومه پایگاه نظامی ارتش (اداره مرکبات) در جنوب شهرک حرستا به شدت جریان دارد و نیروهای سوری در تلاش هستند مناطق اشغال شده را بازپس بگیرند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه پس از ۲۴ ساعت درگیری نفس گیر توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی، ۱۵ مجتمع مسکونی را در محور غربی پایگاه نظامی (اداره مرکبات) به کنترل خود دربیاورند.

وی با بیان این که پیشروی ها در جنوب شهرک حرستا برای طرفین متر به متر است، گفت: تراکم ساختمان ها باعث شده پیشروی ها برای جلوگیری از بالا رفتن تلفات جانی و خسارت های مالی با احتیاط کامل صورت گیرد.

این منبع میدانی با بیان این که مجموع مساحت پاکسازی شده در شرق پایگاه نظامی به ۳۰۰ متر مربع افزایش یافته، افزود: نیروهای سوری ۲۰ مجتمع مسکونی را هم در حومه منطقه «العجمی» شهرک حرستا از اشغال عناصر تروریستی خارج کردند.

به گزارش اخبار جهادی، در جریان درگیری های امروز ۲۸ تن از عناصر تروریستی از جمله ۳ فرمانده میدانی به هلاکت رسیدند و نیروهای سوری موفق شدند خود را به ۵۰۰ متری پایگاه نظامی یا همان اداره سابق مرکبات برسانند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای محاصره شده ارتش سوریه در پایگاه نظامی تاکنون در مقابل حملات سنگین عناصر تروریستی مقاومت کرده اند و مانع از سقوط این منطقه مهم و حساس شده اند.

نیروهای محاصره شده ارتش سوریه در پایگاه نظامی در جریان درگیری های ۲۴ ساعت گذشته موفق شدند حدود ۸۰ تن از عناصر تروریستی را کشته و زخمی کنند و تلاش آنان را برای اشغال این پایگاه مهم نظامی ناکام بگذارند.

عناصر تروریستی در روزهای گذشته حملات سنگینی را برای نفوذ به این پایگاه انجام دادند و در نهایت صبح پنج شنبه با انفجار چند خودروی انتحاری توانستند ارتباط نیروهای سوری را در پایگاه نظامی (اداره مرکبات) با محله القابون قطع کنند.

پس از دو ماه آرامش نسبی در حومه شرقی مشق، عناصر تروریستی آتش بس را نقض کردند و  در تلاش هستند با اشغال پایگاه نظامی مهم ارتش سوریه در جنوب شهرک حرستا، مسیر ارتباطی را در حد فاصل دو شهرک «حرستا – عربین» برای انتقال نیرو و تجهیزات باز کنند.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۴۰ درصد از حومه شرقی استان دمشق همچنان در اشغال عناصر تروریستی «جبهه النصره، جیش الاسلام، احرارالشام و فیلق الرحمن» است. شهرک دوما مرکز اصلی تجمع گروه عناصر تروریستی در حومه شرقی استان دمشق به شمار می آید.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false