×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان ادلب/ مهم ترین پایگاه جبهه النصره در جنوب امارت خودخوانده به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد + نقشه میدانی

نیروهای جبهه مقاومت عملیات آزادسازی شهرک «ابودالی» را با پشتیبانی یگان موشگی و جنگنده ها از محورهای «المشیرفه، الدجاج» و ارتفاع «مقطع» آغاز کردند.

به گزارش اخبار جهادی، تحولات میدانی در جنوب استان ادلب وارد مراحل حساسی شده و نیروهای جبهه مقاومت پس از تثبیت مواضع در مناطق تازه آزادشده «المشیرفه، وارد، مقطع و الدجاج» از ظهر روز گذشته عملیات گسترده ای را علیه مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی آغاز کردند.

ورود به شهرک «ابودالی»، مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی جبهه النصره در جنوب استان ادلب، مهم ترین  دستور کار روز گذشته نیروهای جبهه مقاومت بود که پس از درگیری های سنگین ۱۰ ساعته با هلاکت حدود ۳۰ تن از ترویست ها محقق شد.

نیروهای جبهه مقاومت عملیات آزادسازی شهرک «ابودالی» را با پشتیبانی یگان موشگی و جنگنده ها از محورهای «المشیرفه، الدجاج» و ارتفاع «مقطع» آغاز کردند و در نهایت  توانستند مواضع خود را پس از ۲۴ ساعت درگیری سنگین در این شهرک تثبیت کنند.

گروهی دیگر از نیروهای جبهه مقاومت هم حملاتی را علیه مواضع عناصر تروریستی در حومه غربی شهرک ابودالی انجام دادند و پس از درگیری های سنگین توانستند مناطق «ناصریه و الحمدانیه» و بخش دیگری از ایستگاه قطار دمشق – حلب را به کنترل خود در آورند.

نیروهای مقاومت در ادامه برای تامین امنیت مناطق تازه آزاد شده عملیات را علیه عناصر تروریستی تشدید کردند و پس از درگیری های نفس گیر توانستند ارتفاع «المرق» را هم به کنترل خود در بیاورند. در جریان پاکسازی این ارتفاع حدود ۲۰ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

نیمه شب گذشته، عناصر تروریستی «جبهه النصره، حزب الترکستانی و مجاهدین» پس از متحمل شدن شکست های سنگین، حملات سنگینی را برای اشغال دوباره مناطق تازه آزاد شده علیه نیروهای جبهه مقاومت ترتیب دادند.

عناصر تروریستی حملات خود را از حومه شمالی شهرک ابودالی (مناطق ابوعمر و خوین کبیر) آغاز کردند و در گام نخست توانستند خود را به ورودی برخی مناطق تازه آزاد شده برسانند اما نیروهای مقاومت پس از ۶ ساعت درگیری سنگین، صبح امروز موفق شدند حملات را در این محور ها دفع کنند.

نیروهای جبهه مقاومت پس از دفع حملات از صبح امروز عملیاتی را برای ایجاد کمربند امنیتی در حومه شمالی شهرک ابودالی آغاز کردند و ساعتی قبل موفق شدند با آزادسازی شهرک «ابوعمر»، عناصر تروریستی را به سمت شهرک «خوین کبیر» عقب برانند.

با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای جبهه مقاومت مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی را در جنوب استان ادلب به کنترل خود درآوردند و به ۳۴ کیلومتری فرودگاه ابوظهور رسیدند؛ نیروهای یگان های مهندسی هم برای پاکسازی مناطق آزاد شده از تله های انفجاری وارد عمل شده اند.

در حال حاضر، عملیات نیروهای مقاومت از حومه منطقه «الحمدانیه و ام حارتین» برای پاکسازی شهرک «عطشانه» آغاز شده است؛ این شهرک مهم در مسیر کمک رسانی عناصر تروریستی از شهر های «خان الشیخون و مورک» به سمت شهرک «ابودالی» قرار دارد.

جنگنده های روسی هم به شدت مواضع تروریست ها را در مناطق «خوین الکبیر و النیحه» در حومه شمالی شهرک ابودالی به شدت هدف قرار می دهند؛ این حملات با هدف جلوگیری از نفود عناصر تروریستی به مناطق تازه آزاد شده صورت می گیرد.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false