×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
فقط ۱۵هزار و ۸۵۰ کیلومتر مربع تا آزادسازی عراق از تکفیر و تروریسم/ نقشه میدانی آخرین مناطق تحت اشغال داعش در عراق +تصاویر

نیروهای ارتش، بسیج مردمی عراق از دوم آذرماه آخرین مرحله عملیات پاکسازی مناطق تحت اشغال عناصر داعش را در استان های صلاح الدین، الانبار و نینوا آغاز کردند.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش، بسیج مردمی و پلیس فدرال عراق از دوم آذرماه آخرین مرحله عملیات پاکسازی مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی داعش را در استان های صلاح الدین، الانبار و نینوا آغاز کردند.

نیروهای عراقی در این عملیات پاکسازی صحرای الجزیره را با مساحت ۳۰ هزار کیلومتر  مربع در بخش شمال غرب استان صلاح الدین،جنوب و جنوب غرب استان نینوا و شمال غرب استان الانبار در دستور کار قرار دادند.

در مرحله نخست عملیات که تا چهارم آذرماه ادامه پیدا کرد، نیروهای عراقی با پاکسازی ۲۵ منطقه و ۷ پایگاه نظامی موفق شدند در مجموع مساحتی حدود ۸ هزار کیلومتر مربع را از اشغال تروریست های داعش خارج کردند.

تامین امنیت جاده راهبردی «الحضر- راوه» و پایان دادن به ۳ سال اشغالگری تروریست های داعش در استان صلاح الدین مهم ترین دستاورد نیروهای عراقی در مرحله دوم عملیات آزادسازی صحرای الجزیره بود؛ در این مرحله حدود ۵۰ درصد از مناطق تحت اشغال داعش در صحرای الجزیره پاکسازی شد.

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر، تنها بخش هایی از  جنوب و جنوب غرب استان نینوا و شمال غرب استان الانبار در اشغال تروریست های داعش است؛ در مجموع حدود ۱۸۰ منطقه در ۵ روز گذشته به کنترل نیروهای عراقی درآمده است.

پاکسازی ۳ پل راهبردی، آزادسازی فرودگاه راهبردی « ژنو»، انهدام ۲۲ خودروی انتحاری بخش دیگری از نتایج عملیات نیروهای عراقی است؛ حدود هزار و ۱۶۰ تله انفجاری در مناطق تازه آزاد شده خنثی شده است.

یک منبع میدانی اعلام کرد: از شروع آخرین مرحله عملیات پاکسازی مناطق اشغالی عراق از وجود تروریست های داعش تاکنون حدود ۱۴ هزار و ۱۵۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده به کنترل نیروهای عراقی درآمده است.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۱۵ هزار و ۸۵۰ کیلومتر از مساحت آلوده در صحرای الجریزه در اشغال تروریست های داعش است؛ حدود ۲۱۸ تن از عناصر تروریستی در جریان عملیات نیروهای عراقی کشته و زخمی شدند.

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false