×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نیروی دریایی ارتش بزرگترین ناو آموزشی غرب آسیا را می‌سازد+مشخصات

جانشین فرمانده کل ارتش از دستاوردهای جدید نداجا رونمایی کرد.

به گزارش اخبار جهادی، صبح امروز با حضور امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش و امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی تجهیزات جدید ساخت سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نداجا در محل ستاد این نیرو رونمایی شد. در زیر به معرفی برخی از این پروژه‌ها می‌پردازیم:

* پروژه مرصاد: 

طراحی و ساخت سامانه جامع آزمایشگر اژدرهای سبک زیرسطحی. این سامانه قابلیت آزمایش و بررسی صحت عملکرد کلیه اجزای الکترونیکی و الکتریکی اژدر را ایجاد کرده است. لازم به ذکر است که قبل از ارسال اژدر به یگان‌های شناور نیاز است تا صحت عملکرد اجزای آن بررسی و تایید شود که در گذشته این عمل با نزدیک به ۷۰ درصد و به وسیله دستگاه‌های آنالوگ انجام می‌گرفت که باعث اتلاف زمان در حدود ۴۸ ساعت، هزینه و ریسک بالاتری نسبت به روش جدید در عملکرد اژدر می‌شد که با ساخت آزمایشگر، فرایند آزمایش صحت‌سنجی به صورت ۱۰۰ درصد و با بازه زمانی بسیار کوتاه در حدود ۲ ساعت و درنتیجه صرفه اقتصادی و همچنین قابلیت اعتماد بالا شده است.

* اتوپایلوت دیجیتال: 

طراحی و ساخت هدایت‌کننده دیجیتال براساس دانش روز. اتوپایلوت مهمترین بخش سیستم هدایت، کنترل و ناوبری اژدر بوده که از لحظه پرتاب از یگان حامل تا برخورد و انهدام هدف وظیفه هدایت و کنترل اژدر را برعهده دارد. اتوپایلوت دیجیتال ضمن صرفه اقتصادی نسبت به انواع آنالوگ دارای قابلیت برنامه‌ریزی‌های متعدد به منظور ایجاد روش‌های نوین در کشف و انهدام اهداف زیرسطحی است.

* سوخت بومی موتور احتراقی اژدرها: 

طراحی و ساخت سوخت اتوفیول که این سوخت به عنوان منبع تولید انرژی در اژدرهای احتراقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

* پروژه دماوند: 

طراحی یک فروند قایق بدون سرنشین با قابلیت کنترل از راه دور و مجهز به انواع تجهیزات ضدجنگ‌های الکترونیک و صوتی زیرآبی.

* ناو آموزشی خلیج فارس: 

طراحی بومی و مهندسی بزرگترین ناو آموزشی غرب آسیا به طول ۱۳۵ متر و عرض ۱۶ متر که با بهره‌گیری از انواع تجهیزات مدرن علاوه بر امکان دفاع از خود توانایی آموزش ۲۳۰ نفر دانش‌آموز و دانشجوی دانشکده‌های علوم دریایی نظامی و غیر نظامی را به صورت همزمان دارد.

* پوشش‌های نانویی: 

استفاده از فناوری نانو جهت پوشش‌دهی مناسب انواع سازه، تجهیزات، مخازن و بدنه شناورهای سطحی و زیرسطحی و پروازی نیروی دریایی.

* آزمایشگر موشک رعد: 

این سامانه با قابلیت آزمایش همه بخش‌های الکترونیک، مگاترونیک و رادیویی موشک رعد ضمن تعیین اشکال احتمالی و اطمینان از عملکرد موشک تمامی مراحل و زمانبندی قسمت‌های مختلف را از لحظه پرتاب رهگیری و اثابت به هدف آزمایش می‌کند.

* پروژه نقش: 

شبیه‌سازی جنگ به منظور افزایش مهارت کارکنان یگان‌های شناور رزمی و اجرای انواع سناریوهای تاکتیکی در حین نبرد طراحی و ساخته شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false