×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پایان ۳ سال اشغالگری داعش در استان صلاح الدین/ پاکسازی ۴۰ درصد صحرای الجزیره در سومین روز عملیات پاکسازی عراق +نقشه میدانی و تصاویر

روز گذشته، تمرکز اصلی نیروهای عراقی به آزادسازی جاده راهبردی «الحضر- راوه» و بیابان های شمال غرب استان صلاح الدین در «جزیره صینیه» معطوف شد و در مجموع ۱۶ روستا در این محور از اشغال داعش خارج شد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش، بسیج مردمی و پلیس فدرال عراق در سومین روز آخرین مرحله عملیات پاکسازی مناطق آلوده در صحرای الجزیره شامل جنوب و جنوب غرب استان نینوا، شمال غرب استان الانبار و شمال غرب استان صلاح الدین، ضربات سنگینی را به عناصر تروریستی داعش وارد کردند.

روز گذشته، تمرکز اصلی نیروهای عراقی به آزادسازی جاده راهبردی «الحضر- راوه» و بیابان های شمال غرب استان صلاح الدین در «جزیره صینیه» معطوف شد و در مجموع ۱۶ روستا در این محور از اشغال تروریست های داعش خارج شد.

«عین الطرفاوی، القریه، ام خوفه، مطفیج العلیا، راس السهول» و ارتفاعات « ازکیطه و حدید» از جمله مناطق مهمی به شمار می آیند که در جریان درگیری ها به کنترل نیروهای عراقی درآمد.

چهار خودروی انتحاری تروریست ها هم در امتداد جاده « الحضر- راوه» منهدم شد؛ نیروهای عراقی در محور جنوب غرب منطقه الحضر هم توانستند یک خودروی انتحاری را در روستای «البوعادل» منهدم کنند. یک عنصر انتحاری داعش هم در این روستا به هلاکت رسید.

همزمان با انجام عملیات در محورهای مختلف، گروهی از نیروهای پزشکی بسیج مردمی عراق با ایجاد بیمارستان صحرایی، ارائه خدمات درمانی به مجروحان را در دستور کار قرار داده اند.

نیروهای عراقی شب گذشته هم پس از درگیری های سنگین چند ساعته در نهایت توانستند با پاکسازی روستاهای شمال غرب صلاح الدین، امنیت جاده راهبردی «الحضر- راوه» را به طور کامل تامین کنند.

از سویی دیگر با پاکسازی کامل جزیره صینیه، به ۳ سال اشغالگری تروریست های داعش در استان صلاح الدین پایان داده شد؛ در آخرین مرحله عملیات پاکسازی استان صلاح الدین ۹۰ تروریست داعش کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، با پاکسازی های صورت گرفته در ۳ روز گذشته، حدود ۴۰ درصد از مناطق آلوده در صحرای الجزیره پاکسازی شده و در حال حاضر، تنها بخش های جنوب و جنوب غرب نینوا و شمال غرب استان الانبار در اشغال تروریست های داعش است.

نیروهای عراقی شب گذشته در ساعات پایانی سومین روز عملیات، روستاهای « سحول راوه – الزرکه – محیریجه – فرحان الرفیق – کویر – مطرد – کاره الصوف – الکصر» را در شمال غرب الانبار آزاد کردند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false