×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شکست داعش به معنای پیروزی امت اسلامی بر تمام گروه‌های جنایتکار تحت حمایت آمریکاست

«هاشم الموسوی» بیان داشت که دولت آمریکا و صهیونیست‌ها و حامیان منطقه‌ای تروریست‌ها که در رأس آنها آل سعود قرار دارد، در برابر شکست داعش ساکت نخواهند نشست و نقشه‌های دیگری طراحی خواهند کرد.

 گروه های مقاومت در عراق به ویژه جنبش «النجباء» وابسته به الحشد الشعبی طی سال های اخیر در عرصه مبارزه با تروریست های داعش بسیار پررنگ و موثر بوده اند؛ تاجایی که آمریکا به عنوان دولت ایجاد کننده داعش حضور موثر این گروه های مبارز را برنتابید و اخیرا لایحه ای در کنگره این کشور علیه جنبش النجباء و برای تحریم آن تصویب شده است که با واکنش شدیداللحن نخست وزیر عراق مواجه گشت. با این حال چشم انداز جنبش النجباء آزادسازی فلسطین است و از تلاش برای تحقق این هدف دست نخواهد کشید.

گسترش امنیت و صلح و تحقق ثبات اجتماعی در منطقه پس از شکست داعش

سخنگوی جنبش النجباء عراق در ابتدا درباره پیام شکست داعش در عراق و منطقه توسط محور مقاومت به حامیان تروریسم در جهان تاکید کرد: پیروزی بر داعش در حقیقت پیروزی امت اسلامی بر تمام گروه های جنایت کار مورد حمایت آمریکا است و موجب گسترش امنیت و صلح در منطقه و همچنین تحقق ثبات اجتماعی میان گروه های مختلف جوامع مانند شیعه و سنی و مسیحی و ادیان دیگر می شود. از سوی دیگر این پیروزی حقانیت دولت هایی که داعش با اجرای اوامر آمریکایی ها سعی در سرنگون کردن آنها را داشت، اثبات کرد. به علاوه با این پیروزی حاکمیت کشورها تثبیت و از تجزیه آنها جلوگیری شد و این کشورها به سوی جنگ های قومی و داخلی نرفتند.

وی درباره نقشه های احتمالی حامیان تروریست ها برای منطقه در آینده به منظور جبران شکستشان نیز تصریح کرد: ما از لحاظ نظامی بر داعش غلبه کرده ایم ولی جریان فکری این گروه باقی مانده است. بنابراین دولت آمریکا و صهیونیست ها و حامیان منطقه ای تروریست ها که در رأس آنها سعودی ها قرار دارند، در برابر این شکست ساکت نخواهند نشست و نقشه های دیگری طراحی خواهند کرد. آنها خواستار برهم زدن امنیت و ثبات در کشورهای اسلامی هستند. بر همین اساس نیز ما باید از طریق کانال های سیاسی و رسانه ای و غیره مانع از گسترش تفکرات تروریستی و همچنین نقشه های استکبار در پیکره امت اسلامی شویم.

نقش مرجعیت دینی و ایران در مبارزه با داعش

هاشم الموسوی به نقش مرجعیت عالیقدر عراق و همچنین ایران در مبارزه با تروریسم نیز اشاره کرد و افزود: فتوای آیت الله سیستانی و حکمت رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای و حضور سردار سلیمانی و همچنین حزب الله لبنان، قدرتی را برای ما ایجاد کرد و به اقدامات ما مشروعیت بخشید. همچنین نشان داد که مردم عراق علاوه بر برخورداری از عزم و اراده، رهبری حکیم نیز دارند. ما از تمام کسانی که به ما کمک کردند به ویژه برادرانمان در انقلاب اسلامی و حزب الله تشکر می کنیم. زیرا در میدان و نبرد در کنار ما حضور داشتند.

مقابله محور مقاومت با اسرائیل در صورت حمله به حزب الله

وی در خصوص وحدت نیروهای مقاومت پس از شکست داعش برای نابودی اسرائیل و تشکیل «الحشد الاسلامی» نیز تاکید کرد: محور مقاومت در حال حاضر بسیار فعال تر و قوی تر از قبل شده است؛ گروه های مقاومت مانند حزب الله لبنان، انصار الله یمن، حماس و النجباء و دیگر گروه ها یک جبهه واحد را تشکیل داده اند و در صورتی که جنگی علیه حزب الله شکل گیرد، این گروه تنها نخواهد بود و جبهه های مختلف به حملات اسرائیل پاسخ خواهند داد. محور مقاومت توانسته به کشورهای حوزه خلیج فارس که از گروه های تروریستی حمایت های مختلف تسلیحاتی و مالی می کردند، درسی فراموش نشدنی بدهد. امروز تصمیم گیری در دست محور مقاومت است و مردم و ملت ها به خوبی می دانند که بدون مقاومت هیچ گونه عزت و کرامتی نخواهند داشت.

تحریم النجباء توسط آمریکا

سخنگوی جنبش النجباء در پایان درباره تحریم این جنبش توسط آمریکا و واکنش دولت عراق به این اقدام نیز اظهار داشت: تحریم های آمریکا علیه جنبش النجباء هیچ ارزشی ندارد. ما هیچ روزی تحت مدیریت آمریکا نبوده و نخواهیم بود. این ما هستیم که آمریکا را تحریم می کنیم و در تاریخ خود نیز درس های فراموش نشدنی و دردناکی به این کشور در جبهه های مختلفی داده ایم. آمریکا چون در عرصه میدانی از مقابله با ما ناتوان شد، به عرصه سیاسی و تحریم پناه برده است. ما توجهی به این تحریم ها نداریم. پاسخ دولت عراق نیز به این اقدام آمریکا بسیار شرافتمندانه بود و نشانگر توجه آن به مردم عراق و مجاهدان کشور است که برای حفظ اراضی و وطن خود جانفشانی کرده اند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false