×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نتایج آخرین مرحله عملیات پاکسازی عراق از لوث تروریست‌های داعش به روایت آمار + نقشه میدانی و تصاویر

در این عملیات که با مشارکت نیروی هوایی ارتش عراق در حال انجام است، پاکسازی صحرای «الجزیره» در شمال الانبار، جنوب و جنوب غرب نینوا و شمال غرب صلاح الدین در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش اخبار جهادی، از صبح دیروز، نیروهای ارتش، بسیج مردمی و پلیس فدرال عراق، آخرین مرحله  عملیات پاکسازی مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی داعش را در استان های صلاح الدین، الانبار و نینوا آغاز کردند.

در این عملیات که با مشارکت نیروی هوایی ارتش عراق در حال انجام است، پاکسازی صحرای «الجزیره» در شمال استان الانبار، جنوب و جنوب غرب استان نینوا و شمال غرب استان صلاح الدین در دستور کار قرار گرفته است.

نیروهای عراقی در  جریان ۱۲ ساعت عملیات سنگین علیه تروریست های داعش، ۵۶ روستا از جمله « الشیخان، الشیخه، المالحه، صبیحه، علی المانع، عرب عبد الله الفریجی، بیر عزیز، ام العکارب، مسیلیله، کحیله، الرادار، البو رحمن، سرجیمه، بیت الفواد، عبد الله العبیدی، صبیحه البدو» را در صحرای الجزیره به کتترل خود درآوردند.

در جریان عملیات  روز گذشته، سه پل راهبردی در منطقه «وادی الثرثار» در شمال غرب استان صلاح الدین از اشغال تروریست های داعش خارج شدند.

«السکریات، العکارب و البکه» اسامی پل های راهبردی به شمار می آیند که بخش شرقی صحرای الجزیره را به بخش غربی متصل می کند و تاثیر قابل توجهی در پیشروی سریع تر نیروهای عراقی دارد.

در روز نخست عملیات، نیروهای عراقی حدود ۴ هزار و ۶۴۰ کیلومتر مربع از مجموع ۲۰ هزار کیلومتر مساحت اشغالی را به طور کامل آزاد کردند.

عملیات در گام نخست به محور مرکزی و جنوبی استان نینوا شامل بخش جنوب، جنوب غرب و جنوب شرقی منطقه راهبردی الحضر، محور غرب و شمال غرب شهر بیجی و شهرک صینیه در شمال استان صلاح الدین و حومه شمالی دریاچه الثرثار» متمرکز شد.

نیروهای عراقی در این عملیات سنگین و نفس گیر حدود ۸۰ تن از تروریست های داعش را کشته و زخمی کردند؛ ۱۲ خودروی انتحاری گروه تروریستی داعش هم در این عملیات منهدم شد.

حدود ۱۰ پایگاه و انبار سلاح تروریست های داعش هم در جریان حملات جنگنده های عراقی در صحرای جنوبی استان نینوا منهدم شد؛ عملیات خنثی سازی مناطق آزاد شده از تله های انفجاری آغاز شده است. تاکنون دهها تله انفجاری در مناطق آزاد شده از جمله «ام ذیابه و سنجار مخلف» خنثی شده است.

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false